ՀՀ Արդարադատության նախարարության նախաձեռնությամբ ԱՄՆ ՄԶԳ ֆինանսական աջակցությամբ իրականացվող «Հայաստան Բարեվարքություն» ծրագրի շրջանակներում հայտարարված մրցույթի ընթացքոuմ հաղթած «Իրավաբանների հայկական ասոցիացիա» ՀԿ-ի և Արդարադատության նախարարության մասնակցությամբ իրականացվում է «Ազդարարի՛ր, Հայաստան» ծրագիրը։
Ծրագրի նպատակն է իրականացնել ազդարարման համակարգի հանրային իրազեկում, համակարգի վերաբերյալ հասարակության տարբեր խմբերի ընկալումների փոփոխմանն ուղղված միջոցառումներ, ազդարարման միասնական հարթակից օգտվելու թվային գիտելիքների բարձրացում։ Ծրագրի շրջանակներում արդեն իսկ Երևանում և ՀՀ 4 մարզերում իրականացվել են ազդարարման համակարգերի վերաբերյալ վերապատրաստումներ ավելի քան 600 ուսանողների, աշակերտների, ուսուցիչների, մասնավոր հատվածի և ՏԻՄ ներկայացուցիչների համար։

Программа "Сообщи, Армения" реализуется при участии Армянской ассоциации юристов и Министерства юстиции Армении в рамках программы "Армения — честность", инициированной Министерством юстиции Армении и финансируемой Агентством США по международному развитию (USAID). Армянская ассоциация юристов была объявлена победителем конкурса, организованного в рамках данной программы.
Цель программы "Сообщи, Армения"- повышение осведомленности общественности о системе оповещения, проведение мероприятий, направленных на изменение восприятия системы различными социальными группами, а также повышение цифровой грамотности для использования единой платформы оповещения. В рамках программы уже проведены обучающие мероприятия по системам оповещения в Ереване и 4 регионах Армении. Более 600 участников, включая студентов, школьников, учителей, представителей частного сектора и органов местного самоуправления, прошли обучение.