2012-2019թթ․ Բժշկի որակավորում բուժական գործ մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2019-2021թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Ախտաբանական անատոմիա և կլինիկական մորֆոլոգիա» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2019-2020թթ․ Գործավար, Ախտաբանական անատոմիայի բաժանմունք, «Միքայելյան Վիրաբուժության Ինստիտուտ», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2021-2023թթ․ Բժիշկ-ախտաբան և կլինիկական մորֆոլոգ (հիստոլոգ), «Երևան» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2023 թվականից առ այսօր՝ Բժիշկ-ախտաբանաանատոմ, «Ախտաբանաանատոմիական բաժանմունք», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2020-2021թթ․ Դասախոս, «Ախտաբանական անատոմիա և կլինիկական մորֆոլոգիայի ամբիոն», Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2023 թվականից առ այսօր՝ Դասախոս, «Հիստոլոգիայի և ախտաբանական անատոմիայի ամբիոն», «Հայբուսակ Համալասարան», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։

2012-2019 гг. Квалификация врача по медицинскому направлению, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2019-2021 гг. Квалификация врача-специалиста по специальности «Патологическая анатомия и клиническая морфология», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, г. Ереван, Республика Армения.
2019-2020 гг. Секретарь кафедры патологической анатомии, «Институт хирургии Микаеляна», Ереван, Республика Армения,
2021-2023 гг. Патологоанатом и клинический морфолог (гистолог), Медицинский центр «Ереван», Ереван, Республика Армения,
С 2023 года по сегодняшний день: патологоанатом-анатом, «Отделение патологии», Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», г. Ереван, Республика Армения.
2020-2021 гг. преподаватель, «Кафедра патологической анатомии и клинической морфологии», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения
С 2023 г. по настоящее время: преподаватель, «Кафедра гистологии и патологической анатомии», «Университет Айбусак», г. Ереван, Республика Армения.