icon Աշխատանքային փորձը 28 տարի
1989-1995թթ․ Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
1995-1996թթ․ Բժիշկ մասնագետի որակավորում «Ճառագային ախտորոշում», մասնագիտությամբ Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան , Հայաստանի Հանրապետություն,
2007թ․ Կատարելագործման դասընթաց «Գերձայնային ախտորոշման ժամանակակից հարցեր», Ս. Ավդալբեկյանի անվան ազգային առողջապահության ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2010թ․ Բժիշկ մասնագետի որակավորում «Անոթների դոպլեր, դուպլեքս հետազոտություն» մասնագիտությամբ Ս. Ավդալբեկյանի անվան ազգային առողջապահության ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2011թ․ Բժիշկ մասնագետի որակավորում «Նեյրոսոնոգրաֆիա», «Ծերեթելի մանկական բժշկական կենտրոն», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2021թ․ Կատարելագործման դասընթաց «ԳՁՀ տարբեր հիվանդությունների ախտորոշման ժամանակ», Ս. Ավդալբեկյանի անվան ազգային առողջապահության ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022թ․ Բժիշկ մասնագետի որակավորում «Մամոգրաֆիայի արդի հարցեր», մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
1998 թվականից առ այսօր՝ Բժիշկ ռադիոլոգ (սոնոգրաֆիստ) «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2011-2017թթ. Բժիշկ-նեյրոսոնոգրաֆիստ, նեոնատոլոգիայի բաժանմունք, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2004-2007թթ․ Դասախոս, «Կլինիկակակն ախտաբանություն», Երևանի պետական հենակետային բժշկական ուսումնարան։

icon Опыт работы: 25 год
1989-1995 гг. Квалификация врача по специальности лечебное дело, Ереванский Государственный Медицинский Университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
1995-1996 гг. Квалификация врача специалиста по специальности «Лучевая диагнистика», Ереванский Государственный Медицинский Университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2007 г. Курс усовершенствования «Современные вопросы ультразвуковой диагностики», Национальный Институт Здравоохранения имени С. Авдалбекяна, Ереван, Республика Армения,
2010 г. Квалификация врача-специалиста по специальности «Дуплексное сканирование сосудов», Национальный Институт Здравоохранения имени С. Авдалбекяна, Ереван, Республика Армения,
2011 г. Квалификация врача-специалиста по специальности «Нейросонография», «Детский Медицинский Центр Церетели», Ереван, Республика Армения,
2021 г. Курс усовершенствования «Ультразвуковая диагностика при различных заболеваниях», Ереван, Республика Армения,
2022 г. Квалификация врача-специалиста по специальности «Современные вопросы мамографии», Ереван, Республика Армения.
С 1998 г. по сей день врач радиолог, медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения,
2011-2017 гг. врач-нейросонографист,отделение неонатологии, медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения.
2004-2007 гг. преподаватель предмета «Клиническая патология», Ереванское Базовое Медицинское Училище,Ереван, Республика Армения.