icon Աշխատանքային փորձը 6 տարի
2012-2018թթ․ Ընդհանուր բժշկության ֆակուլտետ՝ «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2018-2020թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում Ճառագայթային ախտորոշում» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:
2020-2021թթ․ Բժիշկ-ռադիոլոգ, «Ախտորոշիչ բաժանմունք», ՀՇ ծառայություն, «Մաստեր Մեդ» բժշկական կենտրոն, Էմիածին, Արմավիրի մարզ, Հայաստանի Հանրապետություն,
01․10․2021 թվականից առ այսօր՝ Բժիշկ-ռադիոլոգ, «Ախտորոշիչ բաժանմունք», ՀՇ ծառայություն, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2018 թվականից առ այսօր՝ «Ռադիոլոգների Հայկական Ասոցիացիա»-ի անդամ,
24-25.05.2019թ․՝ «Ռադիոգրաֆիա 2019», Դիլիջան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020 թվականից առ այսօր՝ «Ռադիոլոգների Եվրոպական Ասոցիացիա»-ի անդամ,
02-03․10․2021թ․՝ «Ռադիոգրաֆիա 2021», Դիլիջան, Հայաստանի Հանրապետություն,
11․12․2021թ․՝ Բայերի օրվա կոնֆերանս, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
04․06․2022թ․՝ «Ռադիոլոգիայի եվրոպական դպրոց, պրոֆեսորական այցի ծրագիր, նեյրոռադիոլոգիա», Դիլիջան, Հայաստանի Հանրապետություն,
05․06․2022թ․՝ «Ռադիոլոգիայի Հայկական 4-րդ համագումար», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
10․06․2023թ․՝ «Ռադիոլոգիայի եվրոպական դպրոց, կոնքի առաջադեմ պատկերավորման վերաբերյալ դասընթաց», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,

icon Опыт работы: 3 год
2012-2018 гг. Лечебный факультет, специальность «Лечебное дело», Государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2018-2020 гг. Квалификация врача-радиолога по специальности «Лучевая диагностика», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения․
01.10.2020-01.10.2021 врач-рентгенолог «Диагностического отделение», медицинский центр «Мастер Мед», г. Эджмиядзин, Армавирский регион
С 2018 года по сегодняшний день член «Армянской ассоциации радиологов»,
24-25 мая 2019: «Рентгенография 2019», Дилижан, Республика Армения,
С 2020 года по сегодняшний день член «Европейской ассоциации радиологов»,
03-10-02-2021: «Радиография 2021», Дилижан, Республика Армения,
11.12.2021: Конференция «День глагола», Ереван, Республика Армения,
06.04.2022: «Европейская школа радиологии, программа визита профессоров, нейрорадиология», Дилижан, Республика Армения,
06.05.2022: «4-й Армянский конгресс радиологов», Ереван, Республика Армения,
10.06.2023: «Европейская школа радиологии, Курс по передовой визуализации органов малого таза», Ереван, Республика Армения,