icon Աշխատանքային փորձը 12 տարի
2006-2011թթ․ Բժշկագիտության բակալավրի աստիճան, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2011-2013թթ. Բժշկի որակավորում, մագիստրոսի աստիճան «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2013-2015թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Ճառագայթային ախտորոշում» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2014 մարտից 2017 փետրվար, Բժիշկ-ռադիոլոգ, «Dimax-Ray» մասնավոր կլինիկա, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2017 մարտից 2017 ապրիլ, Բժիշկ-ռադիոլոգ, «Ռենտգեն բաժանմունք», «Նոր Արեշ պոլիկլինիկա», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2017 մայիսից - 2021 հոկտեմբեր, Բժիշկ-ռադիոլոգ, «Ռենտգեն բաժանմունք», «Երևանի Կայազորային զինվորական հոսպիտալ», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2021 հոկտեմբերից առ այսօր` Բժիշկ-ռադիոլոգ, «Ախտորոշիչ բաժանմունք», «Համակարգչային շերտագրման ծառայություն», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2011թ․ «Մագնիսա-ռեզոնանսային տոմագրաֆիայի արդի հարցեր», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2013թ․ «Օստեոպորոզի 7-րդ միջազգային սիմպոզիում», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2014 թվականից առ այսօր՝ «Ռադիոլոգների Հայկական Ասոցիացիա»-ի անդամ,
2014թ․ «Եռօրյա ինտենսիվ ատամնաբուժական ֆորում», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2014թ․ «Կանխատեսելի և ծախսարդյունավետ էնդոդոնտիկ բուժման ընթացքը», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2015 թվականից առ այսօր՝ «Ռադիոլոգների Եվրոպական Ասոցիացիա»-ի անդամ,
2015թ․ «Aplio 500 Platinum շարքի ուլտրաձայնային սարքի շնորհանդես», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2016թ․ «Ատամների իմպլանտացիայի կատարելագործման ուսուցում», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2016թ․ «Նորարար թվային և համակարգչային տեխնոլոգիաների կիրառում պացիենտի ամբողջական վերականգնման միջոցով», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2017թ․ «Շարժական հոսպիտալի ռենտգեն սենյակի ղեկավար», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2018թ․ «Հյուսիսատլանտյան դաշինքի կազմակերպության բժշկական գնահատման դասընթաց», «Հյուսիսատլանտյան դաշինքի կազմակերպության ռազմական բժշկության գերազանցության կենտրոն», Հռոմ, Իտալիա,
2021թ․ «Ռադիոգրաֆիա 2021», Դիլիջան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022թ․ «Ռադիոլոգիայի Հայկական 4-րդ համագումար», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022թ․ «Ռենտգենոլոգիայի արդի հարցերը», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022թ․ «Ռադիոլոգիայի եվրոպական դպրոց, պրոֆեսորական այցի ծրագիր, նեյրոռադիոլոգիա», Դիլիջան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2023թ․ «Ենթաստամոքսային գեղձի համակարգչային շերտագրում», «Ռադիոլոգիայի հայկական դպրոց», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2023թ․ «Ռադիոլոգիայի Հայկական 5-րդ համագումար», Դիլիջան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2023թ․ «Ռադիոլոգիայի եվրոպական դպրոց, կոնքի առաջադեմ պատկերավորման վերաբերյալ դասընթաց», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։

2006-2011 гг․ Степень бакалавра медицины, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2011-2013 гг. Квалификация врача, степень магистра по специальности лечебное дело, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2013-2015 гг. Квалификация врача-радиолога по специальности «Лучевая диагностика», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения․
С марта 2014 г. по февраль 2017 г. врач-радиолог, частная клиника «Димакс-Рэй», г. Ереван, Республика Армения,
С марта 2017 г. по апрель 2017 г. врач-рентгенолог «рентгенологического отделения» поликлиники «Новый Ареш», г. Ереван, Республика Армения,
С мая 2017 г. по октябрь 2021 г. врач-рентгенолог «Рентгенологического отделения», «Ереванский гарнизонный военный госпиталь», г. Ереван, Республика Армения,
2011 год «Актуальные вопросы магнитно-резонансной томографии», Ереван, Республика Армения,
2013 «7-й Международный симпозиум по остеопорозу», Ереван, Республика Армения,
С 2014 года по сегодняшний день член «Армянской ассоциации радиологов»,
В 2014 «Трехдневный интенсивный стоматологический форум», г. Ереван, Республика Армения,
В 2014 «Предсказуемый и экономически эффективный курс эндодонтического лечения», Ереван, Республика Армения,
Член «Европейской ассоциации радиологов» с 2015 года,
2015 год «Презентация ультразвукового аппарата серии Aplio 500 Platinum», Ереван, Республика Армения,
2016 год «Тренинг по усовершенствованию дентальной имплантации», Ереван, Республика Армения,
2016 год «Применение инновационных цифровых и компьютерных технологий посредством полной реабилитации пациента», Ереван, Республика Армения,
2017 год «Заведующий рентген-кабинетом мобильного госпиталя», г. Ереван, Республика Армения,
2018 год «Курс медицинской оценки НАТО», «Центр передового опыта НАТО в области военной медицины», Рим, Италия,
2021 год «Радиография 2021», Дилижан, Республика Армения,
2022 год «4-й Армянский конгресс радиологов», Ереван, Республика Армения,
2022 год «Актуальные вопросы радиологии», Ереван, Республика Армения,
2022 год «Европейская школа радиологии, Программа визита профессоров, нейрорадиология», Дилижан, Республика Армения,
2023 год «Компьютерная томография поджелудочной железы», «Армянская школа радиологии», Ереван, Республика Армения,
2023 год «5-й Армянский конгресс радиологов», Ереван, Республика Армения,
2023 год Европейская школа радиологии, Курс по передовой визуализации органов малого таза, Ереван, Республика Армения.