2014-2016թթ. Բժշկի որակավորում, մագիստրոսի աստիճան «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2016-2018թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Ճառագայթային ախտորոշում» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2021 թվականից առ այսօր, բժիշկ-ռադիոլոգ «Ախտորոշիչ բաժանմունք», «Համակարգչային շերտագրում ծառայություն», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2016 թվականից առ այսօր՝ «Ռադիոլոգների Հայկական Ասոցիացիա»-ի անդամ,
2016 թվականից առ այսօր՝ «Ռադիոլոգների Եվրոպական Ասոցիացիա»-ի անդամ,
04-05.12.16թ․՝ «Էպիլեպսիայի օրեր Հայաստանում», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
12-13.05.17թ․՝ «Բժշկական պատկերավորման ֆրանս-հայկական սիմպոզիում», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
19-20.05.17թ․՝ «Ռադիոգրաֆիա 2017», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
25-26.05.17թ․՝ «Մկանային-կմախքային ճառագայթաբանության եվրոպական միության աութրիչ դասընթաց», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
29.06.17թ․՝ «Որովայնի առաջադեմ պատկերում» դասընթաց, «Ռադիոլոգիայի Եվրոպական դպրոց», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
28.02.18-04.03.18թ․՝ Ռադիոլոգիայի եվրոպական կոնգրես 2018, Վիեննա, Ավստրիա,
18-19.05.18թ․՝ «Ռադիոգրաֆիա 2018», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
29.06.2018թ․՝ «Ռադիոլոգիայի եվրոպական դպրոց, պրոֆեսորական այցի ծրագիր, որովայնի ուռուցքաբանական պատկերում» Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
15.06.2019թ․՝ «Ռադիոլոիգների Հայկական Համագումար», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
01.10.21-03.10.2021թ․՝ «Ռադիոգրաֆիա 2021», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
04.06.2022թ․՝ «Ռադիոլոգիայի եվրոպական դպրոց, պրոֆեսորական այցի ծրագիր, նեյրոռադիոլոգիա», Դիլիջան, Հայաստանի Հանրապետություն,
05․06․2022թ․՝ «Ռադիոլոգիայի Հայկական IV-րդ համագումար», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
17․10․2022-21․10․2022թ․ «Ռադիոլոգիայի եվրոպական դպրոց, կրծքագեղձի պատկերում», Գրաց, Ավստրիա,
2023 թվականից առ ասյօր՝ «Օնկո-ռադիոլոգիայի Եվրոպական Ասոցիացիա»-ի անդամ,
11․06․2023թ․ «Ռադիոլոգիայի հայկական հինգերորդ համագումար», Դիլիջան, Հայաստանի Հանրապետություն,
06-09․07․2023թ․ «Հայկական 6րդ միջազգային բժշկական համագումար», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
07-09.09.2023թ․ «Մամոգրաֆիայի դերը տղամարդկանց կրծքագեղձի հիվանդություններում», Ուռուցքաբանական պատկերների եվրոպական միություն (ESOI) Touchdown, Պիզա, Իտալիա։

icon Опыт работы: 2 год
2009-2014 гг․ Степень бакалавра медицины, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2014-2016 гг. Квалификация врача, степень магистра по специальности лечебное дело, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2016-2018 гг. Квалификация врача-радиолога по специальности «Лучевая диагностика», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения․
С 2016 года по сегодняшний день член «Армянской ассоциации радиологов»,
С 2016 года по сегодняшний день член «Европейской ассоциации радиологов»,
04-05.12.16: «Дни эпилепсии в Армении», Ереван, Республика Армения,
12-13.05.17: «Франко-армянский симпозиум по медицинской визуализации», Ереван, Республика Армения,
19-20.05.17: «Рентгенография 2017», Ереван, Республика Армения,
25-26.05.17: «Информационный курс Европейского общества скелетно-мышечной радиологии», Ереван, Республика Армения,
29.06.17: Курс «Продвинутая абдоминальная визуализация», «Европейская школа радиологии», Ереван, Республика Армения,
28.02.18-04.03.18: Европейский конгресс радиологов 2018, Вена, Австрия,
18-19.05.18: «Рентгенография 2018», Ереван, Республика Армения,
29.06.2018: «Европейская школа радиологии, программа визита профессора, визуализация онкологии брюшной полости» Ереван, Республика Армения,
15.06.2019: «Армянская ассамблея радиологов», Ереван, Республика Армения,
21.10.20-03.10.2021: «Рентгенография 2021», Ереван, Республика Армения
06.04.2022: «Европейская школа радиологии, программа визита профессоров, нейрорадиология», Дилижан, Республика Армения
06.05.2022: «IV-Армянский конгресс радиологов», Ереван, Республика Армения,
17.10.2022-21.10.2022 «Европейская школа радиологии, визуализации молочной железы», Грац, Австрия,
Член «Европейской ассоциации онкорадиологов» с 2023 года,
11.06.2023 «Пятый Армянский конгресс радиологов», Дилижан, Республика Армения,
06-09.07.2023 «6-й Армянский международный медицинский конгресс», Ереван, Республика Армения,
07-09.09.2023 «Роль маммографии при заболеваниях молочной железы у мужчин», Европейское общество онкологической визуализации (ESOI), Touchdown, Пиза, Италия.