icon Աշխատանքային փորձը 10 տարի
2007-2012 թթ. Բժշկագիտության բակալավրի աստիճան, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2012-2014 թթ. Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2014-2016 թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Նեֆրոլոգիա» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2019 թվականի մարտի 4-ից հունիսի 26՝ Կատարելագործման դասընթաց «Հեմոդիալիզի ժամանակակից հարցեր» թեմայով, «Արաբկիր» բժշկական կենտրոն ՓԲԸ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2021 թվականի փետրվարի 2-ից օգոստոսի 8՝ Կլինիկական վերապատրաստում «Նեֆրոլոգիա, հեմոդիալիզ և տրանսպլանտացիա» թեմաներով, Լոզանի համալսարանական հոսպիտալ, Շվեյցարիա,
2023 թվականի սեպտեմբերի 14-ից սկսած՝ «GLOMCON» գլոմերուլյար հիվանդությունների առցանց վերապատրաստման 10 ամսյա ծրագիր։
2016 թվականից առ այսօր՝ Նեֆրոլոգ, «Նեֆրոլոգիայի բաժանմունք», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2016-2018թթ․ Ասիստենտ, «Թերապիայի թիվ 3 ամբիոն», Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2018 թվականից առ այսօր՝ Դասախոս, «Ներքին հիվանդությունների (պուլմոնոլոգիա և նեֆրոլոգիա) ամբիոն», Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2018 Ա․Մ․ Մինասյան, Տ․Գ․ Ալավերդյան, Ռ․Գ․ Փանդունց, Ա․Ա․ Հազոյան, Ք․Ա․ Հովսեփյան, Ռ․Հ․ Հովսեփյան, Մ․Ա․ Քարամյան, Բարակ հիմային թաղանթների հիվանդություն (ժառանգական բնույթի հեմատուրիկ նեֆրոպաթիա, ընտանեկան բարորակ հեմատուրիա), Տեսական և կլինիկական բժշկության հարցեր, 2018; N3 (120); 66-67,
2019 թվական «Նեֆրոլոգիա ուսումնական ձեռնարկ», Ա.Մ. Մինասյան, Տ.Գ. Ալավերդյան, Մ.Ա. Քարամյան, Ա.Ա. Հազոյան, Ք.Ա. Հովսեփյան, Հ.Հ. Հովսեփյան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020 թվականից առ այսօր՝ Անդամ, «Եվրոպական երիկամային ասոցիացիա» (ERA),
15․06․2023 - 18․06․2023 թթ․ Մասնակցություն «Եվրոպական երիկամային ասոցիացիա»-ի (ERA) 60-րդ կոնգրեսի, Միլան, Իտալիա:

2007-2012 гг. Степень бакалавра медицины, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2012-2014 гг. Квалификация врача по специальности лечебное дело, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2014-2016 гг. Квалификация врача-специалиста по специальности «Нефрология», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
С 4 марта по 26 июня, 2019: Курс повышения квалификации по теме «Современные проблемы гемодиализа», ЗАО медицинский центр «Арабкир», Ереван, Республика Армения,
С 2 февраля по 8 августа 2021: Клиническое усовершенствование по теме «Нефрология, гемодиализ и трансплантация», Университетская больница Лозанны, Швейцария,
С 14 сентября 2023 года «GLOMCON» 10-месячная онлайн-программа обучения по гломерулярным заболеваниям.
С ноября 2016 г. по сегодняшний день: врач-нефролог, «Отделение нефрологии», медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения.
2016-2018 гг. ассистент кафедры «Терапия N3», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
С 2018 года по настоящее время: Преподаватель кафедры «Внутренних болезней (пульмонологии и нефрологии)», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
С 2019 года по настоящее время: Член, «Европейская ассоциация почек» (ERA),
15․06․2023 - 18․06․2023 гг․ Участие в 60-м конгрессе «Европейской ассоциации почек» (ERA), Милан, Италия.