2014 - 2020թթ․ Ռազմական բժշկագիտության բակալավրի աստիճան և բժշկի որակավորում «Բուժական գործ զինված ուժերում», Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020 - 2021թթ․ Ընդհանուր պրակտիկայի բժշկի որակավորում «Բուժական գործ զինված ուժերում» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022թթ․ Բժիշկ-մասնագետի որակավորում պլաստիկ վիրաբուժություն մասնագիտությամբ, Մխիթար Հերացու անվան թիվ 1 հիվանդանոցային համալիր, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:
2018-2020թթ․ Ռեանիմացիոն բաժանմունքում Բուժակ, Ռ. Յոլյանի անվան «Արյունաբանական կենտրոն», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2019-2020թթ․ ԻԹԲ բուժակ, «Արամյանց» բժշկական կենտրոն ԱՓԲԸ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020-2022թթ․ Հերթապահ բժիշկ, «Շտապբուժօգնություն» ՓԲԸ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020-2021 թթ․ Ռեանիմացիոն բաժանմունքում բուժակ (COVID-19), «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022 թվականից առ այսօր, Հերթապահ բժիշկ, «Շտապ և անհետաձգելի բուժօգնության բաժանմունք», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:

2014-2020 гг․ Степень бакалавра медицины Военно-медицинский факультет, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2020-2021 гг. Квалификация врача по специальности «Лечебное дело», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
С 2022 г. по настоящее время: Квалификация врача по специальности «Пластическая хирургия», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения.
С 2022 г. по сегодняшний день дежурный врач «Отделения скорой и неотложной помощи», Медицинский центр «Св. Григорий Просветитель», г. Ереван, Республика Армения,
2020-2022 гг. Дежурный врач, ЗАО «Скорая помощь», г. Ереван, Республика Армения,
2020-2021 гг. Медбрат в отделении интенсивной терапии (Covid-19), Медицинский центр «Святая Мать», Ереван, Республика Армения,