2014-2016թթ. Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2016-2018թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Բժիշկ-ճառագայթաբան» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2023թ. Բլախինի անվան ազգային գիտահետազոտական կենտրոն» Ենթաստամոքսային գեղձի գոյացությունների համակարգչայնի շերտագրություն, Մոսկվա, Ռուսաստանի Դաշնություն։
2012-2016թթ․ Բժշկի օգնական «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն, «Ախտորոշիչ Բաժանմունք», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2016-2018թթ. Հերթապահ լաբորանտ, «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2018-2022թթ. Բժիշկ-ճառագայթաբան «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն, «Ախտորոշիչ Բաժանմունք», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2018-2019թթ. Բժիշկ-ռենտգենոլոգ, բաժանմունքի վարիչ, «Կառլեն Եսայան»-ի անվան պոլիկլինիկա, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2018 թվականից առ այսօր՝ Բժիշկ-ճառագայթաբան, «Ախտորոշիչ բաժանմունք», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։

2009-2014 гг․ Степень бакалавра медицины, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2014-2016 гг. Квалификация врача по специальности лечебное дело, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2016-2018 гг. Квалификация врача-специалиста по специальности радиолог Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2023 гг. Квалификация врача-специалиста по специальности КТ в онкологии поджелудочной железы, ФГБУ «НМИЦ онкологии им. Н.Н. Блохинаб ю РФ. Москва․
2012-2016гг. Врвча «Отделение диагностики », Медицинский центр «Эребуни», Ереван, Республика Армения,
2016-2018 гг. лаборант «Отделение диагностики », Медицинский центр «Астхик», Ереван, Республика Армения,
С 2018 года по сегодняшний день: врач радиолог, «Отделение диагностики », Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения,
2018-2019 гг. зав. рентгенографического отделения. врач рентгенолог в поликлинике имени Карлена Есаяна,
2018-2022 гг. врач радиолог, «Отделение диагностики », Медицинский центр «Астхик», Ереван, Республика Армения․