Արյան բանկի և տրանսֆուզիոլոգիայի ծառայության ղեկավար
1997– 2001թթ․ Կենսաբանության ֆակուլտետի բակալավրի որակավորում, Երևանի Պետական Համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2001-2003թթ. Կենսաբանության ֆակուլտետի մագիստրոսի որոկավորում, Երևանի Պետական Համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2004-2005թթ. Օրդինատուրա Ս․ Ավդալբեկյանի անվան Առողջապահության ազգային ինստիտուտ՝ կլինիկակական լաբորատոր ախտորոշում մասնագիտությամբ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2013թ․ «Կրծքագեղձի քաղցկեղի նախատրամադրվածության BRSA մուտացիայի պրայմերների պատրաստում» Վաշինգտոնի համալսարան,  Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ,
2015թ․ «Իմունոդիագնոստիկայի ժամանակակից հարցեր» Երևանի Պետական Բժշկական Համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2021թ․ «Քրոմոսոմային Հիվանդությունների և բնածին արատների նկարագիրը և գենետիկակական հիմքերը» Երևանի Պետական Համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2021թ․ «Բժշկական Լաբորատորիաներ, որակին և կոմպետենտությանը ներկայացվող պահանջներ, ԻՍՕ 15189 ստանդարտի հիմունքները» (Quality Consulting  LLC),
2021թ․ «Նոր կորոնավիրուսային վարակի հետազոտության ՊՇՌ մեթոդով» Ակադեմիկոս Ս․ Ավդալբեկյանի անվան Առողջապահության ազգային ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022թ․ «Մարդու արյան խմբային և ռեզուս պատկանելիության որոշման հիմքեր, դոնորի և ռեցիպիենտի արյան համատեղելիության որոշման հիմքեր» Երևանի Պետական Համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:
2006-2013թթ. Բժիշկ, «Դիագեն Պլյուս» Բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2013թ. Բժիշկ, «Ոսկրածուծի դոնորների ազգային ռեեստր» Բարեգործական հիմնադրամ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2013-2022թթ. Բժիշկ, «ԷկոՍենս» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022 թվականի առ այսօր՝ Լաբորատոր և Արյան Բանկ և Տրանսֆուզիոլոգիա բաժանմունքների վարիչ, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2004-2005թթ․ Կրտսեր գիտաշխատող, Լ․ Ա․ Օրբելու անվան Ֆիզոլոգիայի ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։

Руководитель службы банка крови и трансфузиологии
1997-2001гг. Степень бакалавра факультета биологии, Ереванский государственный университет, Ереван, Республика Армения,
2001-2003гг. Магистр факультета биологии, Ереванский государственный университет, Ереван, Республика Армения,
2004-2005гг. Резиденция Национальный институт здравоохранения имени  С. Авдалбекяна, специальность «Клиническая лабораторная диагностика», Ереван, Республика Армения,
2013г. «Подготовка праймеров для мутации BRSA, предрасположенной к раку молочной железы» Вашингтонский университет, США,
2015г. «Современные вопросы иммунодиагностики» Ереванский государственный медицинский университет, Ереван, Республика Армения,
2021г. «Описание и генетические основы хромосомных заболеваний и врожденных пороков» Ереванский государственный университет, Ереван, Республика Армения,
2021г. «Медицинские лаборатории, требования к качеству и компетентности, основы стандарта ISO 15189¦ (Quality Consulting  LLC),
2021г. «Исследование новой коронавирусной инфекции методом ПЦР» Национальный институт здравоохранения имени С. Авдалбекяна, Ереван, Республика Армения,
2022г. «Основы определения групповой и резус-принадлежности крови человека, основы определения совместимости крови донора и реципиента» Ереванский государственный университет, Ереван, Республика Армения․
2006-2013гг. Врач, «Диаген Плюс» Медицинский центр, Ереван, Республика Армения,
2013г. Врач, «Национальный реестр доноров костного мозга» Благотворительный фонд:, Ереван, Республика Армения,
2013-2022 гг. Врач, «ЭкоСенс» Медицинский центр, Ереван, Республика Армения,
С 2022 года по сегодняшний день: Заведующая лабораторией и отделом банка крови и трансфузиологии, «Святой Григорий Просветитель» Медицинский центр, Ереван, Республика Армения.
2004-2005гг. Младший научный сотрудник, Институт физиологии имени Л. А. Орбелу, Ереван, Республика Армения․