icon Մեկնաբանություններ (2)
2000թ․ սեպտեմբեր – 2009թ․ օգոստոս՝ Ընդհանուր բժշկություն, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2009թ․ սեպտեմբեր – 2012թ․ սեպտեմբեր Օրդինատուրա, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2010թ․ հունիս - 2010թ․ նոյեմբեր՝ Կլինիկական օրդինատուրա՝ փոխանակման ծրագրով, Նեյրոտրավմատոլոգիայի դասընթաց, Ջանելիձեի անվան ՇՕԻ,  Սանկտ-Պետերբուրգ, Ռուսաստանի Դաշնություն,
2011թ․ դեկտեմբեր – 2012թ․ սեպտեմբեր՝ Կատարելագործման դասընթաց՝ «Ընդհանուր և էնդովասկուլյար նյարդավիրաբուժություն», Հերացու անվան N1 բժշկական համալիր, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2011թ․ ապրիլ - 2011թ․ նոյեմբեր՝ Կլինիկական օրդինատուրա՝ փոխանակման ծրագրով, «Ընդհանուր և մանկական նյարդավիրաբուժության սկզբունքները», Պոլենովի անվան նյարդավիրաբուժության գիտահետազոտական ինստիտուտ, Սանկտ-Պետերբուրգ, Ռուսաստանի Դաշնություն,
2016թ․ օգոստոսի 9 - 2017թ․ փետրվարի 9-ը՝ «Ինտենսիվ թերապիայի մասնագիտացման կուրս», ԵրՊԲՀ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2017թ․ մայիսի 19 - հունիսի 09՝ Մասնագիտացման կուրս, «Ողնաշարի նյարդավիրաբուժություն», Բուրդենկոյի անվան ՆՀԻ, Մոսկվա, Ռուսաստանի Դաշնություն,
2021թ․ նոյեմբերի 15 - 2021թ․ դեկտեմբերի 29՝ Կատարելագործման դասընթաց, «Ընդհանուր նյարդավիրաբուժության սկզբունքները», ԱԱԻ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2019թ․ դեկտեմբերի 6 - 2020թ․ փետրվարի 8՝ «Հոսպիտալ Մենեջմենթ» դասընթաց, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2001թ․ դեկտեմբեր – 2003թ․ դեկտեմբեր՝ N զորամաս, ՀՀ ԶՈՒ,
2009-2012թթ․ Կլինիկական օրդինատուրա, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2012 թվականից առ այսօր՝ Նյարդավիրաբույժ, «Ընդհանուր և անոթային նյարդավիրաբուժության բաժանմունք», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2010թ․ հոկտեմբերի 6-8՝ ԵրՊԲՀ 90 ամյակին նվիրված Ցերեբրովասկուլյար պաթոլոգիաներ միջազգային կոնֆերանս, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2011թ․ ապրիլի 19-22՝ «Պոլենովյան ընթերցումներ» Նյարդավիրաբուժական Միջազգային կոնֆերանս, Սանկտ-Պետերբուրգ, Ռուսաստանի Դաշնություն,
2015թ․ հոկտեմբերի 8-10՝ «Սևծովյան երկրների 9-րդ նյարդավիրաբուժական կոնգրես», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2016թ․ փետրվարի 21-27՝ «Ողնաշարի նյարդավիրաբուժություն» մասնագիտացման կուրս, Զալցբուրգ, Ավստրիա,
2017թ․ մայիսի 15 - 19՝ մասնագիտացման կուրս «Հետին գանգափոսի նորագոյացությունների վիրաբուժություն», Բուրդենկոյի անվան ԳՀԻ, Մոսկվա, Ռուսաստանի Դաշնություն,
2022թ․ փետրվարի 25-ից մինչև 2022թ․ մարտի 5-ը՝ Գլխի և Ողնաշարի սպորտային վնասվածքների կանխարգելում և վերականգնման առանձնահատկութնունները, Մադրիդ, Իսպանիա։
Շատ բանիմաց, հոգատար, մարդկային և մասնագիտական կամքի տեր անձնավորություն։ Անչափ ուրախ եմ, որ մեր երկրում առկա են նման բժիշկներ, շնորհակալություն։ 08.09.2025

icon Опыт работы: 14 год
2000 г. Сентябрь - 2009 г. Август: Лечебное дело, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
В 2009 Сентябрь - 2012 г. Сентябрьская ординатура, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2010 год Июнь - 2010 г. Ноябрь: Клиническая ординатура с программой обмена, курс нейротравматологии, Медицинское училище Джанелидзе, Санкт-Петербург, Российская Федерация,
2011 год декабрь - 2012 г. Сентябрь: Курс повышения квалификации: «Общая и эндоваскулярная нейрохирургия», медицинский комплекс N1 им. Гераци, г. Ереван, Республика Армения.
2011 год апрель - 2011 г. Ноябрь: Клиническая ординатура с программой обмена «Основы общей и детской нейрохирургии», НИИ нейрохирургии им. Поленова, Санкт-Петербург, Российская Федерация,
2016 год 9 августа - 2017 г. 9 февраля: «Специализированный курс интенсивной терапии», Ереванский государственный медицинский университет, Ереван, Республика Армения,
2017 год 19 мая – 09 июня: Курс специализации «Нейрохирургия позвоночника», Национальный исследовательский институт им. Бурденко, Москва, Российская Федерация,
2021 год 15 ноября - 2021 г. 29 декабря: Курс повышения квалификации «Принципы общей нейрохирургии», НИЗ, Ереван, Республика Армения.
2019 год 6 декабря - 2020 г. 8 февраля: Курс «Больничный менеджмент», Ереван, Республика Армения.
2001 г. декабрь - 2003 г. Декабрь: N воинская часть ВС РА,
2009-2012 гг. Клиническая ординатура, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
С 2012 г. по настоящее время: нейрохирург, «Отделение общей и сосудистой нейрохирургии», Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», г. Ереван, Республика Армения.
2010 год 6-8 октября: Международная конференция по цереброваскулярным патологиям, посвященная 90-летию ЕРБУХ, Ереван, Республика Армения,
2011 год 19-22 апреля: Международная конференция по нейрохирургии «Поленовские чтения», Санкт-Петербург, Российская Федерация,
2015 год 8-10 октября: «9-й нейрохирургический конгресс стран Причерноморья», Ереван, Республика Армения,
2016 год 21-27 февраля: Курс специализации «Спинальная нейрохирургия», Зальцбург, Австрия,
2017 год 15 – 19 мая: курс специализации «Хирургия заднекраниальных новообразований», Медицинский НИИ им. Бурденко, Москва, Российская Федерация,
2022 год с 25 февраля по 2022 г. 5 марта: Профилактика и реабилитация спортивных травм головы и позвоночника, Мадрид, Испания.