2008-2014թթ․ Բժշկագիտության բակալավրի աստիճան, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2014-2016թթ. Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2016-2019թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Անեսթեզիոլոգ և ռեանիմատոլոգ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2021թ․ Բժիշկ-մասնագետի որակավորում, «Հեմոդիալիզ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2017-2019թթ. «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն, «Հետվիրահատական բաժանմունք», հերթապահ բժիշկ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2018-2019թթ. «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն, «Վերակենդանացման բաժանմունք», հերթապահ բժիշկ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2019-2021թթ. «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն, «Վերակենդանացման բաժանմունք», հերթապահ անեսթեզիոլոգ-ռեանիմատոլոգ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2018-2019թթ. «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց, «Ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունք», հերթապահ բժիշկ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2019-2023թթ. «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց, «Ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունք», հերթապահ ռեանիմատոլոգ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2021-2023թթ. «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց, «Ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունք», հեմոդիալիզի բժիշկ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2019 թվականից առ այսօր, «Մեդեսի» ստոմատոլոգիայի և էսթետիկ բժշկության կենտրոն, անեսթեզիոլոգ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022 թվականից առ այսօր, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, «Ինտենսիվ խնամքի բաժանմունք», Հերթապահ ռեանիմատոլոգ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2023 թվականից առ այսօր, «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն, «Հեմոդիալիզի» բաժանմունք, հեմոդիալիզի բժիշկ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։

icon Опыт работы: 9 год
2008-2014 гг․ Степень бакалавра медицины, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2014-2016 гг. Квалификация врача по специальности лечебное дело, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2016-2019 гг. Квалификация врача-специалиста по специальности «анестезиолог-реаниматолог», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2021 г. Квалификация врача-специалиста по специальности «Гемодиализ», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения․
2017-2019 гг. «Астхик» Медицинский Центр «послеоперационное отделение» дежурный врач, Ереван, Республика Армения,
2018-2019 гг. «Астхик» Медицинский Центр «реанимационное отделение» дежурный врач, Ереван, Республика Армения,
2019-2021 гг. «Астхик» Медицинский Центр «реанимационное отделение» дежурный анестезиолог-реаниматолог, Ереван, Республика Армения,
2018-2019 гг. «Университетская больница N 1 по имени Гераци» «отделение интенсивной терапии» дежурный врач, Ереван, Республика Армения,
2019-2023 гг. «Университетская больница N 1 по имени Гераци» «отделение интенсивной терапии» дежурный реаниматолог, Ереван, Республика Армения,
2021-2023 гг. «Университетская больница N 1 по имени Гераци» «отделение интенсивной терапии»  врач Гемодиализа, Ереван, Республика Армения,
2019 года по сегодняшний день: «Медеси» Центр Эстетической Медицины и Стоматологии , анестезиолог, Ереван, Республика Армения,
2022 года по сегодняшний день: Медицинский Центр «Святой Григорий Просветитель», «отделение интенсивной терапии» дежурный реаниматолог, Ереван, Республика Армения,
2023 года по сегодняшний день: «Астхик» Медицинский Центр «отделение гемодиализа» врач гемодиализа, Ереван, Республика Армения.