icon Աշխատանքային փորձը 16 տարի
2005-2011թթ. Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2011-2014թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Անեսթեզիոլոգիա և ռեանիմատոլոգիա» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2017 թվականի հուլիսի-10 ից հոկտեմբերի-10՝ լրացուցիչ մասնագիտացում «Էնդոսկոպիա (բրոնխոսկոպիա)» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2019 նոյեմբերի 4-ից 2019 դեկտեմբերի 20-ը կատարելագործման դասընթաց «Անէսթեզիոլոգիայի և ինտենսիվ թերապիայի սկզբունքները պոլիտրավմայով հիվանդների մոտ» թեմայով , Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2023 թվականի հուլիսի 3-ից հուլիսի 7-ը «Անեսթեզիոլոգիա և ինտենսիվ թերապիա» սեմինար, Զալցբուրգ, Ավստրիա
Օգոստոս 2010.-փետրվար 2012՝ Դեղագետ, «Էսկուլապ» և “Սեդա-ֆարմ” դեղատներ,    Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
Դեկտեմբեր 2011.-սեպտեմբեր 2014՝  Հերթապահ բժիշկ, «Շտապբուժօգնություն» ՓԲԸ,    Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
Մայիս 2014-դեկտեմբեր 2014՝ Վերակենդանացման բաժանմունքի հերթապահ բժիշկ, «Արթմեդ» ԲԿ,    Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
Հոկտեմբեր 2014-դեկտեմբեր 2014՝ Բժիշկ-օրդինատոր, ԵՊԲՀ «Հերացի թիվ1»հհ Ինտենսիվ թերապիայի ծառայություն,    Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
Դեկտեմբեր 2014-դեկտեմբեր 2016՝ Վիրահատավերակենդանացման բաժանմունքի օրդինատոր, անէսթեզիոլոգ-ռեանիմատոլոգ, ՀՀ ՊՆ Ստեփանակերտի Կենտրոնական զինվորական հոսպիտալ
Հունվար 2017-Հունվար 2024՝ Հերթապահ ռեանիմատոլոգ, ԵՊԲՀ «Հերացի թիվ1»հհ Անէսթեզիոլոգիայի և Ինտենսիվ թերապիայի ծառայության կլինիկա, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
Մարտ 2017-  Դեկտեմբեր 2019՝ Անէսթեզիոլոգ, ԵՊԲՀ «Հերացի թիվ1»հհ Անէսթեզիոլոգիայի և Ինտենսիվ թերապիայի ծառայության կլինիկա, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
Դեկտեմբեր 2019 – Հունվար 2024՝ Անէսթեզիոլոգ, Անէսթեզիոլոգիայի ծառայության ղեկավար, ԵՊԲՀ «Հերացի թիվ1»հհ Անէսթեզիոլոգիայի և Ինտենսիվ թերապիայի ծառայության կլինիկա, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2017 թվականից առ այսօր՝ «Անեսթեզիոլոգների և ինտենսիվ թերապևտների հայկական միության» ակտիվ անդամ
2024թվականից «Անեսթեզիոլոգների և ինտեսիվ թերապևտների եվրոպական միության» ակտիվ անդամ
Արմենուհի Գրիգորյան
Հիվանդի համար չկա ավելի կարևոր բան՝ քան այն զգացողությունը, որ դու գտնվում ես բանիմաց և փորձառու մասնագետի ձեռքերում։ Շնորհակալություն բժիշկ Մելքումյանին իմ քաղցր քունը և թեթևությունը ապահովվելու համար։Աստված օրհնի Ձեզ 22.02.2026

2005-2011 гг. Квалификация врача по специальности лечебное дело, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2011-2014 гг. Квалификация врача-специалиста по специальности «Анестезиология и реаниматология», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
10 июля 2017-10 октября 2017г. Квалификация врача-специалиста по специальности «Эндоскопия- Бронхоскопия», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
4 ноября 2019 г-20 декабря 2019 гю Курс повышения квалификации по теме «Основы Анестезиологии и интенсивной терапии у больных с политравмой», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
3-7 июля 2023 г.: семинар «Анестезиология и интенсивная терапия», Зальцбург,Австрия
Август 2010 г. – февраль 2012 г.: Фармацевт, аптеки «Эскулап» и «Седа-Фарм», г. Ереван, Республика Армения.
Декабрь 2011 г. – сентябрь 2014 г.: Дежурный врач, ЗАО «Скорая медицинская помощь», г. Ереван, Республика Армения.
Май 2014-декабрь 2014: Дежурный врач отделения интенсивной терапии, Медицинский центр «Артмед», Ереван, Республика Армения.
Октябрь 2014-декабрь 2014: Врач-ординатор службы интенсивной терапии Государственного университета «Гераци № 1», Ереван, Республика Армения.
Декабрь 2014 г.-декабрь 2016 г.: ординатор отделения хирургической реанимации, врач-анестезиолог-реаниматолог Степанакертского центрального военного госпиталя Министерства обороны РА.
Январь 2017-январь 2024: Дежурный реаниматолог, Клиника анестезиологии и реанимации Университетской больницы «Гераци №1», Ереван, Республика Армения.
Март 2017-декабрь 2019: Врач-анестезиолог, Клиника анестезиологии и интенсивной терапии Университетской больницы «Гераци №1», Ереван, Республика Армения.
Декабрь 2019 г. – январь 2024 г.: Врач-анестезиолог, заведующий службой анестезиологии, Клиника службы анестезиологии и интенсивной терапии Университетской больницы «Гераци №1», г. Ереван, Республика Армения.