Հովհաննես Հարությունյան
1996-2002թթ. Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ ցամաքային զորքերում» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2002թ․ սեպտեմբեր - 2003 թ․ հուլիս Բժշկական ինտերնատուրա Երևանի կայազորային հոսպիտալում, ՀՀ ԶՈՒ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2003-2006թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Նյարդավիրաբույժ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2017թ․ սեպտեմբեր - 2017թ․ նոյեմբեր, կատարելագործման դասընթաց «Կենտրոնական նյարդային համակարգի վնասվածքներ» թեմայով, Երևան, Հայաստանի հանրապետություն,
2019թ․ հոկտեմբերի 21-ից մինչև դեկտեմբերի 6-ը՝ կատարելագործման դասընթաց «Կենտրոնական նյարդային համակարգի վնասվածքների և անոթային հիվանդությունների ախտորոշում և բուժում» թեմայով, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022թ․ հոկտեմբերի 3-ից 14-ը՝ կատարելագործման դասընթաց «Ողնաշարի և ողնուղեղի հիվանդությունների ախտորոշում և բուժում» թեմայով, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2003թ․ հունիս - 2003թ․ հոկտեմբեր՝ ՀՀ ԶՈՒ բուժկետի պետ, բ/ծ լեյտենանտ,
2007թ․ փետրվար - 2007թ․ սեպտեմբեր՝ ՊԲ ռազմադաշտային հոսպիտալի թերապևտիկ բաժանմունք, բժիշկ-օրդինատոր, բ/ծ ավագ լեյտենանտ, ապա՝ կապիտան,
2007թ․ սեպտեմբեր - 2010թ․ ապրիլ՝ ՊԲ ռազմադաշտային հոսպիտալ, ընդունարանի պետ, բ/ծ կապիտան,
2010թ․ ապրիլ - 2011թ․ սեպտեմբեր ՊԲ զորային օղակի բուժկետի պետ, բ/ծ կապիտան,
2011թ․ սեպտեմբեր - 2015թ․ դեկտեմբեր՝ ՀՀ ԶՈՒ խաղաղապահ զորքերի բժշկասանիտարական վաշտ, դասակի հրամանատար, բ/ծ կապիտան,
2015թ․ դեկտեմբեր - 2017թ․ դեկտեմբեր՝ ՀՀ ԶՈՒ խաղաղապահ զորքերի բժշկասանիտարական վաշտի հրամանատար, բ/ծ մայոր,
2018 թվականից առ այսօր՝ Նյարդավիրաբույժ, «Ընդհանուր և անոթային նյարդավիրաբուժության բաժանմունք», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։

icon Опыт работы: 23 год
1996-2002 гг. Квалификация врача по специальности «Медицинская работа в сухопутных войсках», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, г. Ереван, Республика Армения,
В 2002 Сентябрь - 2003 г. Июль Медицинская стажировка в Ереванском гарнизонном госпитале ВС РА, г. Ереван, Республика Армения,
2003-2006 гг. Квалификация врача-специалиста по специальности «Нейрохирург», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, г. Ереван, Республика Армения.
2017 год Сентябрь - 2017 г. Ноябрь, курс повышения квалификации по теме «Повреждения центральной нервной системы», Ереван, Республика Армения,
2019 год с 21 октября по 6 декабря, курс повышения квалификации по теме «Диагностика и лечение повреждений центральной нервной системы и сосудистых заболеваний», Ереванский государственный медицинский университет им. Мхитара Гераци, г. Ереван, Республика Армения,
2022 год с 3 по 14 октября курс повышения квалификации по теме «Диагностика и лечение заболеваний позвоночника и спинного мозга», Ереванский государственный медицинский университет им. Мхитара Гераци, г. Ереван, Республика Армения.
В 2003 году Июнь - 2003 г. Октябрь: начальник медпункта ВС РА, лейтенант.
В 2007 февраль - 2007 г. сентябрь: терапевтическое отделение военно-полевого госпиталя ПА, врач-ординатор, старший лейтенант, затем капитан,
В 2007 Сентябрь - 2010 г. Апрель: Военно-полевой госпиталь ПА, заведующий регистратурой, капитан,
2010 год апрель - 2011 г. Сентябрь, начальник медпункта ВСУ, военачальник,
2011 год Сентябрь - 2015 г. Декабрь: медико-санитарная рота миротворческих войск ВС РА, командир взвода, старший капитан,
2015 год декабрь - 2017 г. Декабрь: командир медико-санитарной роты миротворческих сил ВС РА, майор.
С 2018 г. по настоящее время: нейрохирург отделения общей и сосудистой нейрохирургии, Медицинский центр Святой Григорий Просветитель, Ереван, Республика Армения.