Հովհաննես Հովհաննիսյան
2002-2010թթ․ Ռազմական բժշկություն, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2010-2011թթ․ Ռազմական բժշկի որակավորում, ինտերնատուրա, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2014-2017թթ․ Կլինիկական օրդինատուրայի Ռեանիմատոլոգիա և Անեսթեզիա, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2021 թվականի մայիս հունիս ամիսներ` Կատարելագործման դասընթաց-Ռեանիմատոլոգիա, նեյրոանեսթեզիա, Սանկտ Պետերբուրգի Ս.Մ. Կիրովի անվան ռազմաբժշկական ակադեմիա, Սանկտ Պետերբուրգ, Ռուսաստանի Դաշնություն։
2011-2012թթ․ Բժիշկ, Սիսիանի բուժկետ, Սիսիան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2012-2014թթ․ Բուժկետի պետ, Սիսիանի զորամաս, Սիսիան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2017-2019թթ․ Վերակենդանացման-անզգայացման բաժանմունքի ավագ օրդինատոր, Ստեփանակերտի կենտրոնական զինվորական հոսպիտալ, Ստեփանակերտ, Արցախի Հանրապետություն,
2019-2021թթ․ Վերակենդանացման-անզգայացման բաժանմունքի պետ, Ստեփանակերտի կենտրոնական զինվորական հոսպիտալ, Ստեփանակերտ, Արցախի Հանրապետություն,
2021 թվականից առ այսօր՝ Հերթապահ բժիշկ, «Զինվորի տուն» վերականգնողական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2021 թվականից առ այսօր՝ Օրդինատոր, ԿԿ ԶՀ վերակենդանացման բաժանմունք, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022 թվականից առ այսօր՝ Հերթապահ ռեանիմատոլոգ, «Ինտենսիվ խնամքի բաժանմունք», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։

2002 - 2010 гг. Военная медицина, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2010 - 2011 гг. Квалификация военного врача, интернатура, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, г. Ереван, Республика Армения,
2014 - 2017 гг. Клиническая ординатура «Реаниматология и анестезия», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
Май-июнь 2021: Курс повышения квалификации – Реаниматология, нейроанестезия, Санкт-Петербургская Военно-Медицинская Академия имени С.М.Кирова, Санкт-Петербург, Российская Федерация.
2011 - 2012 гг. Врач, Медицинский центр Сисиан, Сисиан, Республика Армения,
2012-2014 гг. Начальник медицинского центра, Сисианская воинская часть, Сисиан, Республика Армения,
2017-2019 гг. Старший ординатор отделения реанимации и анестезии, Степанакертский центральный военный госпиталь, Степанакерт, Республика Арцах,
2019 - 2021 гг. Заведующий отделением реанимации и анестезии, Степанакертская центральный военный госпиталь, Степанакерт, Республика Арцах,
С 2021 г. по настоящее время: Дежурный врач, Реабилитационный центр «Дом Солдата», г. Ереван, Республика Армения,
С 2021 г. по настоящее время: Ординатор, отделения интенсивной терапии, Центральный клинический военный госпиталь, Ереван, Республика Армения, С 2022 г. по настоящее время: Дежурный реаниматолог, отделения интенсивной терапии, «Святой Григорий Просветитель» Медицинский центр, Ереван, Республика Армения.