2003-2009թթ․ Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2009-2012թթ․ Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Նյարդավիրաբուժություն» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
11.11.2019-27.12.2019թթ Կատարելագործման դասընթաց, <<Կենտրոնական նյարդային համակարգի վնասվածքների և անոթային հիվանդությունների ախտորոշումը և բուժումը>> թեմայով, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
12.09.2022-23.09.2022թթ․Կատարելագործման դասընթաց, << Ողնաշարի և ողնուղեղի հիվանդություների ախտորոշում և բուժումը>>  թեմայով, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2012 թ․ նոյեմբեր 2024թ․ հունվար, Նյարդավիրաբույժ, «Համալսարանական նյարդավիրաբուժության և գլխուղեղի կաթվածների վիրաբուժության մասնագիտացված կենտրոն», «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիր, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2024 թվականի փետրվարից առ այսօր,  Նյարդավիրաբույժ, «Անոթային և էնդովասկուլյար նյարդավիրաբուժական ծառայություն», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2018 թվականից  առ այսօր՝ «Հայաստանի նյարդավիրաբույժների ասոցացիա»-ի անդամ
06․10․2023-07․10․2023թթ․ Առցանց սիմպոզիում՝ «Պրոֆեսոր Էդգար Հովսեփյանի անվան 2-րդ Կլինիկական նյարդագիտություն․Մանկական նյարդավիրաբուժություն» թեմայով
11․03․2023թ․ Կոնֆերանս՝«Նեյրոտրավմա» թեմայով
03.06.2022թ․ << Օստեոպորոզի բուժման և կանխարգելման նորագույն մեթոդները>> թեմայով դասընթաց
27.01.2018թ․ Սեմինար <<Քրոնիկ էնցեֆալոպաթիաների հիմնական տեսակները նյարդաբանական պրակտիկայում>> թեմայով
03.30.2017թ․ Սեմինար <<Ցավային համախտանիշ և ցավային համախտանիշով հիվանդների վարման ժամանակակից մոտեցումները>> թեմայով
08.10.2015-10.10.2015թթ․ <<Մերձսևծովյան երկրների 9-րդ նյարդավիրաբուժական կոնգրես>>
03.07.2015-04.07.2015թթ․ <<Նյարդաբանության նորությունները>> սատելիտային սիմպոզիում՝ նվիրված պրոֆեսոր Վահագն Դարբինյանի հիշատակին 18.09.2013-19.09.2013թթ․ Համաժողով <<Կաթվածի բուժումը 2013>> թեմայով

2003-2009 гг.Квалификация врач по специальности лечебное дело, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения
2009-2012 гг. Квалификация врач-специалист по специальности «Нейрохирургия», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения
11.11.2019-27.12.2019гг. - Курс повышения квалификации по теме «Диагностика и лечение повреждений центральной нервной системы и сосудистых заболеваний», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения
12.09.2022-23.09.2022 гг. - Курс повышения квалификации по теме «Диагностика и лечение заболеваний позвоночника и спинного мозга», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения
2012-2024 гг. – Нейрохирург, «Отделение нейрохирургии и специализированный центр по лечению инсультов» Университетского Комплекса «Гераци» №1, Ереван, Республика Армения
С 2024 года по сегодняшний день: Нейрохирург, «Служба сосудистой и эндоваскулярной нейрохирургии», Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения
С 2018 года по сегодняшний день: персона «Ассоциация нейрохирургов Армении»
06.10.2023-07.10.2023 гг. - Онлайн-симпозиум: «2-ая клиническая нейронаука имени профессора Эдгара Овсепяна: Детская нейрохирургия».
11.03.2023 г. - Конференция «Нейротравма».
06.03.2022 г. - Курс «Новейшие методы лечения и профилактики остеопороза».
27.01.2018 г. - Семинар на тему «Основные виды хронических энцефалопатий в неврологической практике»
30.03.2017 г. - Семинар «Болевой синдром и современные подходы ведения пациентов с болевым синдромом».
08.10.2015-10.10.2015 гг. - «9-й нейрохирургический конгресс стран Причерноморья».
07.03.2015-04.07.2015 гг. - Сателлитный симпозиум «Новости неврологии» посвященный памяти профессора Ваагна Дарбиняна.