icon Աշխատանքային փորձը 10 տարի
2014-2016թթ. Բժշկի որակավորում «Ստոմատոլոգիա» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2017-2020թթ Բժշկի որակավորում, «Դիմածնոտային Վիրաբույժ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2023 թվական, Բժշկի որակավորում մագիստրոսի աստիճան բիզնես վարչարարության՝ բուժհաստատությունների կառավարում մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2016 թվականից առ այսօր՝ Բժիշկ, Գյումրի «Շտապ բուժօգնության կայան ՓԲԸ» Գյումրի, Հայաստանի Հանրապետություն,
2017 թվականից առ այսօր՝ Բժիշկ, Արթիկ բժշկական կենտրոն «Շտապ բուժօգնության կայան ՓԲԸ» Արթիկ, Հայաստանի Հանրապետություն,
2019 թվականից առ այսօր՝ Հերթապահ բժիշկ, «Հերացի թիվ 1 հիվանդանոցային համալիր», «Շտապ և անհետաձգելի բուժօգնության բաժանմունք», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2019 թվականից առ այսօր՝ Դիմածնոտային վիրաբույժ, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020 թվականից առ այսօր՝ Դիմածնոտային վիրաբույժ «Գյումրի» բժշկական կենտրոն, Գյումրի, Հայաստանի Հանրապետություն,
2021թվականից առ այսօր՝ Բժիշկ, Արդարադատության Նախարարության «Արթիկ Քրեակատարողական  հիմնարկ», Արթիկ, Հայաստանի Հանրապետություն։

icon Опыт работы: 10 год
2009-2014 гг. степень бакалавра медицины, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2014-2016 гг. Квалификация врача по специальности "Стоматология", Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2017-2020 гг. квалификация врача по специальности "челюстно-лицевой хирург", Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2023г. квалификация врача степень магистра делового администрирования по специальности Управление медучреждениями, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения․
2016г. - по настоящее время։ Врач, ЗАО "станция скорой медицинской помощи", Гюмри, Республика Армения,
С 2017г. по настоящее время: Врач, Артик медицинский центр "ЗАО станция скорой медицинской помощи", Артик, Республика Армения,
С 2019г. по настоящее время: Дежурный врач, "Больничный комплекс Гераци № 1", «Отделение неотложной медицинской помощи», Ереван, Республика Армения,
С 2019г. по настоящее время: челюстно-лицевой хирург, «Отделение пластической и челюстно-лицевой хирургии», Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения,
2020г  по настоящее время: челюстно-лицевой хирург медицинский центр "Гюмри", Гюмри, Республика Армения,
2021г. - по настоящее время: Врач, "Артикское уголовно-исполнительное учреждение" Министерства юстиции, Артик, Республика Армения․