icon Աշխատանքային փորձը 13 տարի
2007-2012թթ․ Բժշկագիտության բակալավրի աստիճան, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2012-2014թթ. Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2014-2018թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Նյարդավիրաբուժություն» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2017 թ. մայիսի 7-13՝ Կատարելագործման տեսական և գործնական կուրսեր՝ Գլխուղեղի Վիրաբուժություն, Զալցբուրգ, Ավստրիա
2019 թ.  փետրվար 21-22՝ Կատարելագործման դասընթաց՝ Գլխուղեղի արտերիովենոզ մալֆորմացիաների էնդովասկուլյար բուժում, Նովոսիբիրսկի Նյարդավիրաբուժության Ֆեդերալ Կենտրոն, Նովոսիբիրսկ, Ռուսաստանի Դաշնություն
2019 թ.  նոյեմբեր 18-22՝  Կատարելագործման դասընթաց՝ Գլխուղեղի զարկերակային անևրիզմաների էնդովասկուլյար բուժման միջազգային կրթական կուրս (ESMINT, RENS), Սանկտ Պետերբուրգ, Ռուսաստանի Դաշնություն
2022 թ.  նոյեմբեր 21 - դեկտեմբեր 2՝ Մասնագիտական վերապատրաստում՝ Մանկական Նյարդավիրաբուժություն՝ Բուրդենկոյի Անվան Նյարդավիրաբուժության Ինստիտուտ, Մոսկվա, Ռուսաստանի Դաշնություն
2023 թվական սեպտեմբեր 17-23՝ Կատարելագործման տեսական և գործնական կուրսեր՝ Սպինալ Վիրաբուժություն, Զալցբուրգ, Ավստրիա
2024 թվական Մարտ 5 – Մայիս 31՝ Կատարելագործման տեսական և գործնական կուրսեր, Ընդհանուր և Ներանոթային նյարդավիրաբուժություն, Սիչուանի համալսարանական հիվանդանոց, նյարդավիրաբուժության բաժանմունք, Չենգդու, Չինաստան
2012-2014թթ. Դեղատան գիշերային հերթապահ՝ <<Ալֆա Ֆարմ>> և <<Նատալի Ֆարմ>> դեղատների ցանց, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2018 թ.  Հոկտեմբեր 26 - 2024 թ.  Հունվար 30՝ Ընդհանուր և էնդովասկուլյար նյարդավիրաբույժ, <<Հերացի>> Համալսարանական հիվանդանոց, Նյարդավիրաբուժության և գլխուղեղի կաթվածների վիրաբուժության մասնագիտացված կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2020 թ.  փետրվարից առ այսօր՝ Կաթվածի թիմի էնդովասկուլյար նյարդավիրաբույժ՝ <<Աստղիկ>> բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2020թթ. Սեպտեմբերի 27 - Նոյեմբեր 11՝ Ռազմադաշտային նյարդավիրաբույժ՝ Գորիսի բժշկական կենտրոն – Հոսպիտալ, Գորիս, Հայաստանի Հանրապետություն
2022 թ. սեպտեմբերից առ այսօր՝ Կաթվածի թիմի էնդովասկուլյար նյարդավիրաբույժ՝ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2023 թ. ապրիլից առ այսօր՝ Յոլյանի Անվան Արյունաբանական Կենտրոն, Բժիշկ նյարդավիրաբույժ խորհրդատու, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2024 թ. փետրվարի 1-ից առ այսօր՝  Ընդհանուր և էնդովասկուլյար նյարդավիրաբույժ, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, անոթային և էնդովասկուլյար նյարդավիրաբուժության  ծառայություն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
03.07.2015-04.07.2015 -  «Թարմացում նեյրոգիտության մեջ» արբանյակային սիմպոզիում նվիրված պրոֆեսոր Վահագն Դարբինյանի հիշատակին, Երևան, Հայաստան
08.10.2015-10.10.2015 - Սևծովյան 9-րդ միջազգային նյարդավիրաբուժական կոնգրես, Երևան, Հայաստան
04.12.2016-05.12.2016 - «Էպիլեպսիայի օրերը Հայաստանում» միջազգային գիտաժողով, Երևան, Հայաստան
2018 թվականից առ այսօր՝ «Նյարդավիրաբույժների հայկական ասոցիացիա»-ի անդամ
06.09.2018-07.09.2018 - Մանկական վիրաբուժության և նյարդավիրաբուժության միջազգային գիտաժողով, Երևան, Հայաստան
28.09.2018-30.09.2018 – <<Ուղեղ 2018>>, Նյարդաբանության և նյարդավիրաբուժության միջազգային գիտաժողով, Երևան, Հայաստան
2020թթ. ՀՀ ԱՆ պատվոգիր՝ անձնվեր աշխատանքի, խիզախության, հայրենիքին նվիրումի և անմնացորդ ծառայության համար
28.10.2022-29.10.2022 - պրոֆեսոր Էդգար Հուսեփյանին նվիրված կլինիկական նյարդաբանության սիմպոզիում, Երևան, Հայաստան
28.04.2023-29.04.2023 – Կաթվածի 3-րդ հայկական դպրոց կաթվածի եվրոպական ասոցիացիայի հովանու ներքո. Տարածաշրջանային աջակցման հանդիպում

icon Опыт работы: 10 год
2007-2012 гг․ Степень бакалавра медицины, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения
2012-2014 гг. Квалификация врача по специальности лечебное дело, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения
2014-2018 гг. Квалификация врача-специалиста по специальности «Нейрохирургия», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения
2017год Май 7-13: Повышения квалификации по теме - Neurosurgery, Brain, Зальцбург, Австрия
2019год Февраль 21-22: Повышения квалификации по теме – Эндоваскулярное Лечение Интракраниальных Артериовенозных Малформациий, Федеральный Центр Нейрохирургии, Новосибирск, Россия
2019год Ноябрь 18-22: Повышения квалификации по теме -  Эндоваскулярное Лечение Интракраниальных Аневризм (ESMINT, RENS), НИИ Скорой помощи им. И. И. Джанелидзе, Санкт Петербург, Россия
2022год Ноябрь 21 – Декабрь 2: Повышения квалификации по теме – Детская Нейрохирургия, НМИЦ нейрохирургии им. ак. Н. Н. Бурденко, Москва, Россия
2023год Декабрь 17-23: Повышения квалификации по теме – Спинальная нейрохирургия, Залцбург, Австрия
2024год Март 5 – Май 31: Повышениe квалификации по теме – Общая и Эндоваскулярная нейрохирургия, Западно-китайский медицинский центр Сычуаньского университета, Ченгду, Китай
2012-2014 гг.:  Ночной дежурный в аптеке – <<Альфа>> Фарм и <<Натали>> Фарм, Ереван, Республика Армения
2018-2024гг.: Общий и эндоваскулярный нейрохирург, Университетская клиника N1 имени Гераци, Специализированный центр нейрохирургии и хирургии инсульта, Ереван, Республика Армения
С февраля 2020 г. по настоящее время: Эндоваскулярный нейрохирург инсультного отделения, Медицинский центр <<Астхик>>, Ереван, Республика Армения
2020 год 27 сентября – 11 ноября: Военнополевой нейрохирург, Горисский медицинский центр – госпиталь, Горис, Республика Армения
С сентября 2022 г. по настоящее время: Эндоваскулярный нейрохирург инсультного отделения, Медицинский центр «Св. Григор Лусаворич», Ереван, Республика Армения
С апреля 2023 года по настоящее время: Гематологический центр им. Йоляна, консультант-нейрохирург, Ереван, Республика Армения
С 1 февраля 2024 г. по настоящее время: Общий и эндоваскулярный нейрохирург, Медицинский центр «Св. Григор Просветлитель», Служба Сосудистой и Эндоваскулярной Нейрохирургии, Ереван, Республика Армения.
03.07.2015-04.07.2015 Сателлитный симпозиум «Обновление в нейронауке», посвященный памяти профессора Ваагна Дарбиняна, Ереван, Армения
08.10.2015-10.10.2015 - 9-й Черноморский международный нейрохирургический конгресс, Ереван, Армения
04.12.2016-05.12.2016 - Международная конференция «Дни эпилепсии в Армении», Ереван, Армения
С 2018 года по сегодняшний день член «Армянской ассоциации нейрохирургов».
06.09.2018-07.09.2018 - Международная конференция по детской хирургии и нейрохирургии, Ереван, Армения
28.09.2018-30.09.2018 - <<Brain 2018>>, Международная конференция неврологии и нейрохирургии, Ереван, Армения
2020 год Почетная грамота Министерства Здравоохранения РА за самоотверженный труд, мужество, преданность Родине и непоколебимую службу.
28.10.2022-29.10.2022 - Симпозиум по клинической неврологии профессора Эдгара Хауспиана, Ереван, Армения
28.04.2023-29.04.2023 – 3-я Армянская школа инсульта под эгидой Европейской ассоциации инсульта. Региональная встреча поддержки