1994-2000թթ. Բժշկի որակավորում «Մանկաբուժություն» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2000-2002թթ․ Բժիշկ մասնագետի որակավորում «Ընտանեկան բժշկություն» մասնագիտությամբ, Ս. Ավդալբեկյանի անվան ազգային առողջապահության ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2006-2008թթ․ Բժիշկ մասնագետի որակավորում «Մանկաբարձություն և գինեկոլոգիա» մասնագիտությամբ Ջանելիձեի անվան գիտահետազոտական ինստիտուտ, Սանկտ Պետերբուրգ, Ռուսաստանի Դաշնություն,
2014-2015թթ․ Բժիշկ մասնագետի որակավորում «Ընդհանուր գերձայնային ախտորոշում», «գերձայնային ախտորոշումը մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի մեջ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2016թ․ Բժիշկ մասնագետի որակավորում «Անոթների գերձայնային հետազոտություն», մասնագիտությամբ Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2018թ․ Բժիշկ մասնագետի որակավորում «Հոդերի գերձայնային ախտորոշում» մասնագիտությամբ Ս. Ավդալբեկյանի անվան ազգային առողջապահության ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2008-2009թթ․ Բժիշկ մանկաբարձ-գինեկոլոգ, «Թիվ 9 ծննդատուն» Սանկտ Պետերբուրգ, Ռուսաստանի Դաշնություն,
2009-2013թթ․ Դեղագետ «Էսկուլապ» դեղագործական ընկերություն,  Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2010-2012թթ․ Դասախոս, «Մանկաբարձություն և գինեկոլոգիա», Երևանի Լ․ Սարգսյանի անվան բժշկական ուսումնարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2016-2022թթ․ Բժիշկ սոնոգրաֆիստ-դոպլերոգրաֆիստ «Մեդլայն» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2015 թվականից առ այսօր՝ Բժիշկ սոնոգրաֆիստ-դոպլերոգրաֆիստ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։

icon Опыт работы: 18 год
1994-2000 гг․ Квалификация врача по специальности педиатрия, Ереванский Государственный Медицинский Университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2000-2002 гг. Квалификация врача  специалиста по специальности «Семейная Медицина», Национальный Институт Здравохранения имени С. Авдалбекяна, Ереван, Республика Армения,
2006-2008 гг. Квалификация врача специалиста по специальности «Акушерство и гинекология», Научно-исследовательный институт имени И. И. Джанелидзе, Санкt Петербург, Российская Федерация,
2014-2015 гг. Квалификация врача-специалиста по специальности «Ультразвуковая диагностика», «Ультразвуковая диагностика в акушерстве и гинекологии», Ереванский Государственный Медицинский Университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2016 г. Квалификация врача  специалиста по специальности «Ультразвуковая диагностика сосудов», Ереванский Государственный Медицинский Университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2018 г. Квалификация врача  специалиста по специальности «Ультразвуковая диагностика суставов», Национальный Институт Здравохранения имени С. Авдалбекяна, Ереван, Республика Армения.
2008-2009 г. Врач акушер-гинеколог, «Роддом номер 9», Санкт Петербург, Российская Федерация,
2009-2013 г. Фармацевт, фармацевтическая компания «Эскулап», Ереван, Республика Армения,
2010-2012 г. Преподаватель предмета «Акушерство и гинекология», Медицинское Училище имени Л. Саргсяна, Ереван, Республика Армения,
2016-2022 г. Врач сонографист-доплерографист, медицинский центр «Медлайн», Ереван, Республика Армения,
С 2015 г. по сей день врач сонографист - доплерографист, медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения.