icon Աշխատանքային փորձը 20 տարի
1995-2001թթ․ Բժշկագիտության բակալավրի աստիճան, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2001-2002թթ. ինտերնատուրա ԱՀ հանրապետական հիվանդանոց, Ստեփանակերտ, Արցախի Հանրապետություն,
2004-2007թթ. Բժշկի որակավորում, «Անեսթեզիոլոգ - ռեանիմատոլոգ» մասնագիտությամբ, Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ակադեմիկոս Ս. Ավդալբեկյանի անվան Առողջապահության ազգային ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
06.05-21.06.2013թ.՝ «Էլեկտրասրտագրության հիմունքներ» անեսթեզիոլոգ-ռեանիմատոլոգների համար, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
04.10-18.10.2014թ. «Նորացված ազգային ուղեցույցով տուբերկուլյոզի բուժման վերաբերյալ դասընթաց բժիշկների համար», ՀՀ Առողջապահության նախարարություն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
21.02.2020-13.03.2021թթ. «Հոսպիտալ մենեջմենթ» դասընթաց առողջապահության կազմակերպիչների և կառավարիչների համար, Երևանի պետական տնտեսագիտական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
25.10-10.12.2021թ. «Անեսթեզիոլոգիայի և վերակենդանացման արդի հարցեր», Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ակադեմիկոս Ս. Ավդալբեկյանի անվան Առողջապահության ազգային ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
01.08-05.08.2022թ. «Անեսթեզիոլոգիայում և ինտենսիվ թերապիայում օգտագործվող դեղեր» Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ակադեմիկոս Ս. Ավդալբեկյանի անվան Առողջապահության ազգային ինստիտուտ։
2006-2008թթ. հերթապահ անեսթեզիոլոգ-ռեանիմատոլոգ, «Երեխաների և դեռահասների առողջության պաշտպանության ինստիտուտ», Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2008թ. առ այսօր, Հերթապահ անեսթեզիոլոգ-ռեանիմատոլոգ, «Ինտենսիվ խնամքի բաժանմունք», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2008-2021թթ. հերթապահ անեսթեզիոլոգ-ռեանիմատոլոգ, «Թոքաբանության ազգային կենտրոն», Աբովյան, Կոտայքի մարզ, Հայաստանի Հանրապետություն,
2021թ. առ այսօր՝ Ծառայության ղեկավար, «Անեսթեզիոլոգիա  - վերակենդանացման բաժանմունք», «Թոքաբանության ազգային կենտրոն», Աբովյան, Կոտայքի մարզ, Հայաստանի Հանրապետություն:

icon Опыт работы: 20 год
1995-2001 гг․ Степень бакалавра медицины, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2004-2007 гг. Квалификация врача по специальности анестезиолог - реанимотолог, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
06.05. - 21.06.2013г.: Курс повышения квалификации по теме «Основы электракардиографии» для реанимотологов - анестезиологов, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
04.10.-18.10.2014г.: Курс повышения квалификации по теме «Курсы по лечению туберкулеза по обновленному современному руководству», Министерство Здравохранения, Ереван, Республика Армения,
21.02.-13.03.2021г.: Курс повышения квалификации по теме «Госпиталь менеджмент, для руководителей и организаторов в сфере здравохранения», ГЭУ, Ереван, Республика Армения,
25.10.-10.12.2021г: Курс повышения квалификации по теме «Современные аспекты анестезиологии и реаниматологии», Национальный институт здравоьранения им. Академика Авдалбекяна, Ереван, Республика Армения,
01.08.-05.08.2022г.: Курс повышения квалификации по теме «Лекарства пременяемые в  анестезиологии и реаниматологии», Национальный институт здравохранения им. Академика Авдалбекяна, Ереван, Республика Армения․
2006-2008 гг.: МК-ИЗДП «Арабкир», Ереван, Республика Армения,
С 2008 года по сегодняшний день: Дежурный анестезиолог - реанимотолог, «Отделение интенсивного ухода», Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения,
2008-2021гг.: Дежурный анестезиолог - реанимотолог, «Национальный центр пульмонологии» ГНКО Министерство Здравохранения, Абовян, Котайская область, Республика Армения,
С 2021 года по сегодняшний день: Заведующий, «Отделение анестезиологии-реанимации», Абовян, Котайская область, Республика Армения.