icon Աշխատանքային փորձը 15 տարի
1990-1996թթ․ Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
1996-1997թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Ընդհանուր պրակտիկայի բժիշկ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2004-2005թթ. Բժիշկ պաթանատոմ-կլինիկական մորֆոլոգի որակավորում «Ախտաբանական անատոմիա և կլինիկական մորֆոլոգիա» մասնագիտությամբ, Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ակադեմիկոս Ս. Ավդալբեկյանի անվան Առողջապահության ազգային ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2006թ․ Բժիշկ-բջջաբանի որակավորում «Բջջաբանություն» մասնագիտությամբ, Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ակադեմիկոս Ս. Ավդալբեկյանի անվան Առողջապահության ազգային ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2011 թվականից առ այսօր՝ Բժիշկ-ախտաբանաանատոմ, «Ախտաբանաանատոմիական բաժանմունք», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն,  Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2005-2012թթ․ Ասիստենտ, «Ախտաբանաանատոմիական և կլինիկական մորֆոլոգիայի ամբիոն», Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ակադեմիկոս Ս. Ավդալբեկյանի անվան Առողջապահության ազգային ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2012-2015թթ․ Դասախոս, «Ախտաբանական անատոմիայի ամբիոն», Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2017 թվական՝ Կատարելագործման դասընթաց, Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ակադեմիկոս Ս. Ավդալբեկյանի անվան Առողջապահության ազգային ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2018 թվական՝ Դասախոս, «Ախտաբանական անատոմիայի ամբիոն», Ավանդական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020 թվականից՝ առ ասյօր՝ Հետբուհական կրթական ծրագրերով շարունակական մասնագիտական զարգացման դասընթացների շրջանակներում ուսումնական ծառայությունների մատուցում, Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ակադեմիկոս Ս. Ավդալբեկյանի անվան Առողջապահության ազգային ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022 թվական՝ Կատարելագործման դասընթաց, Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ակադեմիկոս Ս. Ավդալբեկյանի անվան Առողջապահության ազգային ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։

1990-1996 гг. Квалификация врача по специальности «Лечебное дело», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, г. Ереван, Республика Армения,
1996-1997 гг. Квалификация врача-специалиста по специальности «Врач общей практики», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, г. Ереван, Республика Армения,
2004-2005 гг. Квалификация врача-патологоанатома-клинического морфолога по специальности «Патологическая анатомия и клиническая морфология», академика МЗ РА С. Национальный институт здравоохранения Авдалбекяна, Ереван, Республика Армения,
В 2006 году Квалификация врача-цитолога по специальности «Цитология», академик МЗ РА С. Национальный институт здравоохранения Авдалбекяна, Ереван, Республика Армения.
С 2011 г. по настоящее время: патологоанатом, «отделение патологии», Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», г. Ереван, Республика Армения.
2005-2012 гг. Доцент кафедры патологоанатомической и клинической морфологии, академик МЗ РА С. Национальный институт здравоохранения Авдалбекяна, Ереван, Республика Армения,
2012-2015 гг. преподаватель кафедры патологической анатомии Ереванского государственного медицинского университета имени Мхитара Гераци, г. Ереван, Республика Армения,
2017: Курс повышения квалификации, академик МЗ РА С. Национальный институт здравоохранения Авдалбекяна, Ереван, Республика Армения,
2018: Преподаватель, «Кафедра патологической анатомии», Традиционный медицинский университет, Ереван, Республика Армения,
С 2020 года по сегодняшний день предоставление образовательных услуг в рамках курсов непрерывного повышения квалификации по послевузовским образовательным программам, академик Министерства здравоохранения РА С. Национальный институт здравоохранения Авдалбекяна, Ереван, Республика Армения,
2022: Курс повышения квалификации, академик МЗ РА С. Национальный институт здравоохранения Авдалбекяна, Ереван, Республика Армения.