icon Աշխատանքային փորձը 30 տարի
1986-1992թթ․ Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
1992-1993թթ․ Բժշկի որակավորում , ինտերնատուրա, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան , Հայաստանի Հանրապետություն,
1997թ․ Բժիշկ մասնագետի որակավորում «Կլինիկական նեֆրոլոգիա, հեմոդիալիզ», մասնագիտությամբ Ս. Ավդալբեկյանի անվան ազգային առողջապահության ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2002-2003թ․ Բժիշկ մասնագետի որակավորում «Ճառագայթային ախտորոշում», մասնագիտությամբ Ս. Ավդալբեկյանի անվան ազգային առողջապահության ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2019թ. Կատարելագործման դասընթաց «Հոդերի ուլտրաձայնային ախտորոշում», ծրագրով, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:
1996-2015թթ․ Բժիշկ-նեֆրոլոգ, հեմոդիալիզի բաժանմունք, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան Հայաստանի Հանրապետություն,
2004 թվականից առ այսօր՝ Բժիշկ-ռադիոլոգ /սոնոգրաֆիստ/ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան Հայաստանի Հանրապետություն:

icon Опыт работы: 27 год
1986-1992 гг․ Квалификация врача по специальности лечебное дело , Ереванский Государственный Медицинский Университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
1986-1992 гг․ Квалификация врача по специальности лечебное дело, интернатура, Ереванский Государственный Медицинский Университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
1996-1998 гг․ Квалификация врача специалиста по специальности «Клиническая нефрология и гемодиализ», Национальный Институт Здравохранения имени С. Авдалбекяна, Ереван, Республика Армения,
2002-2003 гг․ Квалификация врача специалиста по специальности «Лучевая диагностика», Национальный Институт Здравохранения имени С. Авдалбекяна, Ереван, Республика Армения,
2019 г․ Курс усовершенствования «Ультразвуковая диагностика суставов» Ереванский Государственный Медицинский Университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения․
1996-2005 г․ Врач-нефролог, отделение гемодиализа, медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения.
С 2004 по сей день врач радиолог, медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Арменя.