1991-1997թթ․ Մանկաբուժական ֆակուլտետ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
1997-1998թթ. Ինտերնատուրա, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2008-2009թթ. Կլինիկական օրդինատուրա «Բժիշկ ռենտգենոլոգ» մասնագիտությամբ, Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ակադեմիկոս Ս. Ավդալբեկյանի անվան Առողջապահության ազգային ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2016-2017թթ․ Կլինիկական օրդինատուրա ինտենսիվ թերապիա և համակարգչային տոմոգրաֆիա, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020թ․ Մասնագիտական վերապատրաստում, «Ռենտգեն ախտորոշում» թեմայով, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
1998-2002թթ․ «Զառ բժշկական ամբուլատորիա» որպես մանկաբույժ-թերապևվտ և ամբուլատորիայի տնօրեն,
2002-2008թթ․ ՀՀ ԶՈւ Վ․ Սարգսյանի անվանի ակադեմիայում բուժկետի պետ,
2009 թվականից առ ասյօր՝ Բժիշկ-ռենտգենոլոգ, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։

1991-1997 гг. педиатрический факультет, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
1997-1998 гг. Интернатура, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2008-2009 гг. Клиническая ординатура по специальности «Доктор Рентгенолог», Национальный институт здравоохранения имени академика Авдалбекяна, Ереван, Республика Армения,
2016-2017 гг․ Клиническая ординатура интенсивная терапия и компьютерная томография, Ереванский государственный медицинский университет им. Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2020 г. Курсы повышения квалификации по рентгенодиагностике, Ереванский государственный медицинский университет им. Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения.
1998-2002 гг. «Зар Медицинский центр» как педиатр терапевт и директор амбулатории,
2002-2008 гг. ВС РА Академия Имени В․ Саргсяна глава медпункта,
2009 г. Врач-Радиолог в Медицинском центре «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения.