Ախտորոշիչ բաժանմունքի վարիչ
2005-2009թթ․ Պրիդնեստրովի Տ.Գ. Շևչենկոյի անվան պետական համալսարան, բժշկական ֆակուլտետ, Տիրասպոլ, Պրիդնեստրովի Մոլդովական Հանրապետություն,
2009-2011թթ․ Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2011-2013թթ.՝ Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «ճառագայթային ախտորոշում» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2016 թվականի սեպտեմբերի 5-ից մինչև հոկտեմբերի 10՝ Կատարելագործման դասընթաց «Մամոգրաֆիայի արդի հարցեր» թեմայով, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020 թվականի դեկտեմբերի 6 - 2021 թվականի փետրվարի  8՝ Կատարելագործման դասընթաց «Հոսպիտալ մենեջմենթ» թեմայով, Երևանի պետական տնտեսագիտական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022 թվականի փետրվարի 14-ից մինչև ապրիլի 1՝ Կատարելագործման դասընթաց «Մագնիսառեզոնանսային շերտագրման ախտորոշման  արդի մոտեցումներ» թեմայով, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2014-2022թթ․ Ռադիոլոգ, «Ախտորոշիչ բաժանմունք», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2019-2022թթ․ Ռադիոլոգ, ՀՇ ծառայության ղեկավար, «Ախտորոշիչ բաժանմունք», «Արտաշատ» բժշկական կենտրոն, Արտաշատ, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020-2022թթ․ Բժիշկ սոնոգրաֆիստ, «Ախտորոշիչ բաժանմունք», «Վիտա Լոնգա» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022 թվականից առ այսօր, Ախտորոշիչ բաժանմունքի վարիչ, «Ախտորոշիչ բաժանմունք», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:
2014 թվականի օգոստոսի 4-15՝ Կատարելագործման դասընթաց «ՀՇ-ի դերը բազմապրոֆիլ բժշկական հաստատություններում» թեմայով, Պրիդնեստրովի  Տ. Գ. Շևչենկոյի անվ. պետական համալսարան, Տիրասպոլ, Պրիդնեստրովի Մոլդովական Հանրապետություն,
2016 թվականից առ այսօր՝ Ռադիոլոգների հայկական ասոցիացիաի անդամ,
2017 թվականից առ այսօր՝ Ռադիոլոգների Եվրոպական ասոցիացիաի անդամ,
2016-2022թթ․ Ճառագայթային ախտորոշման ամբիոնի ասիստենտ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2017թ․ ՊԱՏՎՈԳԻՐ, «Լավագույն բժիշկ» Առողջապահության համակարգում մասնագիտական բազմամյա ծառայության և աշխատանքային գնահատելի հաջողությունների համար, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2017 թվականի մարտի 1-5՝ «Ռադիոլոգների Եվրոպական համագումար» (ECR), Վիեննա, Ավստրիական Հանրապետություն,
2019 թվականի մարտի 11-15՝ Կատարելագործման դասընթաց «Հոդերի բորբոքային հիվանդությունների ուլտրաձայնային ախտորոշում» թեմայով, Վ.Ա.Նասոնովայի անվան ռևմատոլոգիայի գիտահետազոտական ​​ինստիտուտ, Մոսկվա, ՌԴ,
2019 թվականի մարտի 18-22՝ Կատարելագործման դասընթաց  «Դեգեներատիվ և միկրոբյուրեղային արթրիտի ուլտրաձայնային ախտորոշում» թեմայով, Վ.Ա.Նասոնովայի անվան ռևմատոլոգիայի գիտահետազոտական ​​ինստիտուտ, Մոսկվա, ՌԴ,
2021թ․ ՊԱՏՎՈԳԻՐ, նոր կորոնավիրուսային հիվանդության դեմ պայքարում և առողջապահական համակարգի արտակարգ իրավիճակում անձնվեր ծառայության և իրականացրած պատասխանատու աշխատանքի համար, ՀՀ ԱՆ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2023 թվականի ապրիլի 3-21՝ «Հոդերի  ուլտրաձայնային հետազոտության հիմունքները» թեմայով կատարելագործման դասընթացի ծրագրի պատասխանատու և դասընթացավար, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։

Заведующая диагностическим отделением
2005-2009 гг. – Медицинский факультет , Приднестровский государственный университет имени Т. Г. Шевченко, Тирасполь, Приднестровская Молдавская Республика,
2009-2011 гг. - Квалификация врача по специальности «Лечебное дело», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, г. Ереван, Республика Армения,
2011-2013 гг.- Квалификация врача-специалиста по специальности «Лучевая диагностика», Ереванский государственный медицинский университет им. Мхитара Гераци, г. Ереван, Республика Армения,
С 5 сентября по 10 октября 2016 г.: Курс повышения квалификации по теме «Актуальные вопросы маммографии», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, г. Ереван, Республика Армения.
6 декабря 2020 г. - 8 февраля 2021 г.: Курс повышения квалификации по специальности «Менеджмент в медицине», Ереванский государственный экономический университет, Ереван, Республика Армения.
С 14 февраля по 1 апреля 2022 г.: Курс повышения квалификации по теме «Современные подходы к магнитно-резонансной диагностике», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, г. Ереван, Республика Армения.
2014-2022 гг. Радиолог, «Отделение диагностики», Медицинский центр «Св. Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения
2019-2022 гг. Радиолог, руководитель службы компьютерной томографии «Отделение диагностики», Медицинский центр «Арташат», г. Арташат, Республика Армения
2020-2022 гг. Врач УЗИ, «Отделение диагностики», Медицинский центр «Вита Лонга», Ереван, Республика Армения
С 2022 г. по сегодняшний день –Радиолог, врач УЗИ, заведующая «Диагностического отделения» Медицинского центра «Св. Григор Лусаворич», г. Ереван, Республика Армения.
4-15 августа 2014 г.: Курс повышения квалификации «Роль компьютерной томографии в многопрофильных медицинских учреждениях», медицинский факультет, Приднестровский государственный университет имени Т. Г. Шевченко, Тирасполь, Приднестровская Молдавская Республика,
2016 год - в 2022 год.  Ассистент кафедры радиологии, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
С 2017 года по сегодняшний день член «Европейской ассоциации радиологов»,
2017 год. ГРАМОТА «Лучший врач» за многолетнюю профессиональную службу в системе здравоохранения и выдающиеся трудовые достижения, Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения,
1-5 марта 2017 г.: «Европейский конгресс радиологов» (ECR), Вена, Австрийская Республика,
11-15 марта 2019 г.: Курс повышения квалификации по «Ультразвуковой диагностике воспалительных заболеваний суставов», НИИ Ревматологии имени В.А. Насоновой, Москва, Россия,
18-22 марта 2019 г.: Курс повышения квалификации «Ультразвуковая диагностика дегенеративных и микрокристаллических артритов», НИИ ревматологии имени В.А. Насоновой, Москва, РФ,
2021 год. ГРАМОТА, за самоотверженное служение и ответственный труд в борьбе с новым коронавирусным заболеванием и в условиях чрезвычайной ситуации в системе здравоохранения, Министерство здравоохранения, Ереван, Республика Армения,
3-21 апреля 2023 г., руководитель программы и преподаватель курса повышения квалификации «Основы ультразвукового исследования суставов», Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения.