Ռենտգեն ծառայության ղեկավար
1991-1995թթ․ Բուժական ֆակուլտետ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
1995-1997թթ․ Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ ցամաքայի զորքերում» մասնագիտությամբ, Ռազմաբժշկական ֆակուլտետ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
1997-1998թթ. Ինտերնատուրա, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2001-2003թթ. Կլինիկական օրդինատուրա «Ճառագայթային ախտորոշում» մասնագիտությամբ, Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ակադեմիկոս Ս. Ավդալբեկյանի անվան Առողջապահության ազգային ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2015թ. Մասնագիտական վերապատրաստում  համակարգչային տոմոգրաֆիա, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020թ. Մասնագիտական վերապատրաստում «Ռենտգեն ախտորոշում», Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:
1997-2001թթ․ Զորամիավորումների բուժ. ծառայության պետ,
2003-2006թթ․ Ռադիոլոգ` Երևանի Կայազորային պոլիկլինիկա,
2006-2017թթ․ Ռադիոլոգ` Երևանի Կենտրոնական կլինիկական հոսպիտալում,
2007-2008թթ․ Գործուղում, Իրաք, Ադ-Դիվանիյա, Լեհական Դաշտային հոսպիտալ, ՀՀ ԶՈւ խաղաղապահ բրիգադի կազմում, Մեդալ ծառայության, սերտեֆիկատ,
2013-2014թթ․ Գործուղում, Աֆղանստան, Կունդուզ, Մազարի-Շարիֆ, Գերմանական Դաշտային հոսպիտալներ, ՀՀ ԶՈւ խաղաղապահ բրիգադի կազմում, ISAF մեդալ, սերտեֆիկատ,
2008թ․ Հոկտեմբեր 27-31, Bilateral Annual Program, Հայ-Գերմանական զորավարժություն` ռազմադաշտային հոսպիտալի ծավալում
2012թ․ Սեպտեմբեր 24-28, Հայաստան-Կանզաս փոխհամագործակցություն, EMEDS ռազմադաշտային հոսպիտալի ծավալում, «ԶԱՌ» ուսումնական կենտրոն, Սերտեֆիկատ,
2013թ․ 7 հունվար-13 մարտ, Ռազմական անգլերենի դասընթաց` Յորքի «St. John University», ՄԹ,
2015թ․ 18-26 Հուլիս, PATRIOT զորավարժություն`ռազմադաշտային հոսպիտալի ծավալում, Վիսկոնսին, ԱՄՆ
2016թ․ 29 Մարտ - 23 Ապրիլ, Saber Junction զորավարժություն` ռազմադաշտային հոսպիտալի ծավալում, Գերմանիայի Դաշնություն, Նելսոն Ստեփանյան մեդալ,

Руководитель рентгенологической службы
1991-1995 гг. ,,Лечебный факультет'', Ереванский Государственный Медицинский Университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
1995-1997 гг. Факультет Военной Медицины, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, квалификация врача по специальности «Лечебная работа в Сухопутных войсках», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
1997-1998 гг. Интернатура, Ереванский Государственный Медицинский Университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2001-2003 гг. Клиническая ординатура по специальности «Лучевая диагностика», Национальный Институт Здравоохранения имени академика Авдалбекяна, Ереван, Республика Армения,
2015 г. Курсы повышения квалификации по компьютерной томографии, Ереванский Государственный Медицинский Университет им. Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2020 Курсы повышения квалификации по рентгенодиагностике, Ереванский Государственный Медицинский Университет им. Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения․
1997-2001 гг. Начальник медицинской службы в военских формированиях,
2003-2006 гг. Врач-рентгенолог в Ереванской Гарнизонной поликлинике.
2006-2017 гг. Врач-рентгенолог в ЦКВГ.
Июль 2007 г. - февраль 2008 г. КОМАНДИРОВКА Ирак, Ад-Дивания, Польский полевой госпиталь, в составе миротворческой бригады ВС РА, Медаль за службу, удостоверение,
Август 2013 г. - март 2014 г. КОМАНДИРОВКА Афганистан, Кундуз, Мазари-Шариф, Немецкие полевые госпитали, в миротворческой бригаде ВС РА, медаль ISAF, удостоверение,
27-31 октября 2008 г. Bilateral Annual Program, Армяно-Германские военные учения в полевом госпитале,
24-28 сентября 2012 г. Взаимное сотрудничество Армения-Канзас. Объем военно-полевого госпиталя EMEDS, Учебный центр «ЗАР»,
7 января-13 марта 2013 г. Курс военного английского языка – Йорк «St. John University» Великобритания, Сертификат,
18-26 июля 2015 г. учения PATRIOT в полевом госпитале, Висконсин, США,
29 марта – 23 апреля, 2016 г. Учения Sabre Junction, полевой госпиталь,  Германия, Медаль Нельсона Степаняна,
3-7 октября 2016 г. Курс подготовки OCC E&F 32/NEL 1 Курс Северная Македония, сертификат,
2017-2019 гг. Врач-рентгенолог в поликлинике Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения,
2019г. Начальник рентген службы в Медицинском центре «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения.