icon Աշխատանքային փորձը 17 տարի
2000-2006 թթ. Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2006-2009թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Նեֆրոլոգիա» մասնագիտությամբ, Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ակադեմիկոս Ս. Ավդալբեկյանի անվան Առողջապահության ազգային ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022 թվականի սեպտեմբերի 13-ից հոկտեմբերի 5՝ Կատարելագործման դասընթաց «Հեմոդիալիզի ժամանակակից հարցեր» թեմայով, «Արաբկիր» բժշկական կենտրոն ՓԲԸ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2023 թվականի փետրվարի 2-ից մարտի 10՝ Վերապատրաստում, «Ներքին հիվանդությունների (պուլմոնոլոգիա և նեֆրոլոգիա) ամբիոն», Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2009 թվականից առ այսօր՝ Նեֆրոլոգ, «Նեֆրոլոգիայի բաժանմունք», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2011-2015 թթ․ Ասիստենտ, «Թերապիայի թիվ 3 ամբիոն», Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2015 թվականից առ այսօր՝ Դասախոս, «Ներքին հիվանդությունների (պուլմոնոլոգիա և նեֆրոլոգիա) ամբիոն», Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2018 Ա․Մ․ Մինասյան, Տ․Գ․Ալավերդյան, Ռ․Գ․ Փանդունց, Ա․Ա․ Հազոյան, Ք․Ա․ Հովսեփյան, Ռ․Հ․ Հովսեփյան, Մ․Ա․ Քարամյան, Բարակ հիմային թաղանթների հիվանդություն (ժառանգական բնույթի հեմատուրիկ նեֆրոպաթիա, ընտանեկան բարորակ հեմատուրիա), Տեսական և կլինիկական բժշկության հարցեր, 2018; N 3 (120); 66-67
2019 «Նեֆրոլոգիա ուսումնական ձեռնարկ», Ա.Մ.Մինասյան, Տ.Գ.Ալավերդյան, Մ.Ա.Քարամյան, Ա.Ա.Հազոյան, Ք.Ա.Հովսեփյան, Ռ.Հ.Հովսեփյան, Երևան 2019
04.04-08.04.2023 թթ. Առցանց վերապատրաստում «Արտակարգ իրավիճակների բժշկություն» թեմայով, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։

icon Опыт работы: 17 год
2000-2006 гг. Квалификация врача по специальности «Лечебное дело», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, г. Ереван, Республика Армения,
2006-2009 гг. Квалификация врач-специалист по специальности «Нефрология», академик МЗ РА С. Национальный институт здравоохранения Авдалбекяна, Ереван, Республика Армения,
С 13 сентября по 5 октября 2022 г.: Курс повышения квалификации по теме «Современные вопросы гемодиализа», ЗАО Медицинский центр «Арабкир», г. Ереван, Республика Армения.
С 2 февраля по 10 марта 2023 г.: Обучение, «Кафедра внутренней медицины (пульмонологии и нефрологии)», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, г. Ереван, Республика Армения.
С ноября 2009 г. по сегодняшний день: врач-нефролог, «Отделение нефрологии», медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения.
2011-2015 гг. ассистент кафедры «Терапия N3», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
С 2015 года по настоящее время: Преподаватель кафедры «Внутренних болезней (пульмонологии и нефрологии)», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,