icon Աշխատանքային փորձը 60 տարի
1960-1966 թթ. Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի պետական բժշկական ինստիտուտ, Երևան, Հայկական խորհրդային սոցիալիստական հանրապետություն,
1970-1972 թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Նեֆրոլոգիա» մասնագիտությամբ, Մոսկվայի Կարդիոլոգիայի ինստիտուտի բժշկական գիտությունների ակադեմիա, Մոսկվա, Ռուսաստանի Դաշնություն,
2021 թվականի մայիսի 03-28՝ Կատարելագործման դասընթաց «Նեֆրոլոգիա» թեմայով, «Ներքին հիվանդությունների (պուլմոնոլոգիա և նեֆրոլոգիա) ամբիոն», Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
1966-1970 թթ.. Թերապևտ, Հրազդանի շրջանային հիվանդանոց, Հրազդան, Հայաստանի Հանրապետություն,
1972-1992 թթ. Բժիշկ-նեֆրոլոգ, Հանրապետական կլինիկական հիվանդանոց, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
1992-2020 թթ․ Բժիշկ-նեֆրոլոգ, «Նեֆրոլոգիայի բաժանմունք», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
1986 թվական՝ Թեկնածուական թեզի պաշտպանություն և հաստատում,
1992-1995 թթ. Ասիստենտ, «Թերապիայի ամբիոն», Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ակադեմիկոս Ս. Ավդալբեկյանի անվան Առողջապահության ազգային ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
1995-2012թթ. Դոցենտ, «Թերապիայի ամբիոն», Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ակադեմիկոս Ս. Ավդալբեկյանի անվան Առողջապահության ազգային ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2012-2021թթ. Դոցենտ, «Ներքին հիվանդությունների (պուլմոնոլոգիա և նեֆրոլոգիա) ամբիոն», Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2018 Ա․Մ․ Մինասյան, Տ․Գ․Ալավերդյան, Ռ․Գ․ Փանդունց, Ա․Ա․ Հազոյան, Ք․Ա․ Հովսեփյան, Ռ․Հ․ Հովսեփյան, Մ․Ա․ Քարամյան, Բարակ հիմային թաղանթների հիվանդություն (ժառանգական բնույթի հեմատուրիկ նեֆրոպաթիա, ընտանեկան բարորակ հեմատուրիա), Տեսական և կլինիկական բժշկության հարցեր, 2018; N 3 (120); 66-67,
2019 «Նեֆրոլոգիա ուսումնական ձեռնարկ», Ա.Մ. Մինասյան, Տ.Գ. Ալավերդյան, Մ.Ա. Քարամյան, Ա.Ա. Հազոյան, Ք.Ա. Հովսեփյան, Ռ.Հ. Հովսեփյան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020 Սուր հետստրեպտոկոկային գլոմերուլոնեֆրիտով և ռենոկարդիալ սինդրոմով  երիտասարդ հիվանդների մոտ սրտի վնասվածքի կլինիկական, լաբորատոր և գործիքային ցուցանիշների վերլուծություն,
2020 Մ.Վ. Սարգսյան, Ա.Մ. Մինասյան, Թ.Գ. Ալավերդյան, Ա.Մ. Մելքոնյան: Georgian Medical News No4 (301), ապրիլ,
2022 թվականից առ այսօր՝ Դոցենտ, «Նեֆրոլոգիայի ամբիոն», Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ակադեմիկոս Ս. Ավդալբեկյանի անվան Առողջապահության ազգային ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։

icon Опыт работы: 60 год
1960-1966 гг. Квалификация врача по специальности лечебное дело, Ереванский государственный медицинский институт, Ереван, Армянская ССР,
1970-1972 гг. Квалификация врача-специалиста по специальности «Нефрология», Академия медицинских наук, Московский институт кардиологии, Москва, Российская Федерация,
03–28 мая 2021 г.: Курс повышения квалификации по теме «Нефрология», «Кафедра внутренних болезней (пульмонологии и нефрологии)», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения.
1966-1970 г. Терапевт Разданской областной больницы, г. Раздан, Республика Армения,
1972-1992 гг. Врач-нефролог, Республиканская клиническая больница, г. Ереван, Республика Армения,
1992-2020 гг․ Врач-нефролог, «Отделение нефрологии», медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения.
1986 г.: Защита и утверждение кандидатской диссертации.
1992-1995 гг. ассистент, «Кафедра терапии», Национальный институт здравоохранения имени академика С. Авдалбекяна, Министерство здравоохранения Республики Армения, Ереван, Республика Армения,
1995-2012 гг. Доцент, «Кафедра терапии», Национальный институт здравоохранения имени академика С. Авдалбекяна, Министерство здравоохранения Республики Армения, Ереван, Республика Армения,
2012-2021 гг. Доцент кафедры «Внутренних болезней (пульмонологии и нефрологии)», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2020 Анализ клинико-лабораторных и инструментальных показателей поражения сердца у молодых пациентов с острым постстрептококковым гломерулонефритом и ренокардиальным синдромом.
2020 М.В. Саргсян, А.М. Минасян, Т.Г. Алавердян, А.М. Мелконян. «Медицинские новости Грузии» № 4 (301), апрель,
С 2022 года по сегодняшний день: Доцент, «Кафедра нефрологии», Национальный институт здравоохранения имени академика С. Авдалбекяна, Министерство здравоохранения Республики Армения, Ереван, Республика Армения.