icon Աշխատանքային փորձը 13 տարի
2001-2007թթ․ Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2007-2011թթ․ Բժիշկ մասնագետի որակավորում «Մանկաբարձություն և գինեկոլոգիա» մասնագիտությամբ, Ս. Ավդալբեկյանի անվան ազգային առողջապահության ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2016-2017թթ․ Բժիշկ մասնագետի որակավորում «Ընդհանուր գերձայնային ախտորոշում», «Գերձայնային ախտորոշումը մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի մեջ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2017թ․ Բժիշկ մասնագետի որակավորում «Հոդերի գերձայնային ախտորոշում» մասնագիտությամբ, Ս. Ավդալբեկյանի անվան ազգային առողջապահության ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020թ․ Բժիշկ մասնագետի որակավորում «Անոթների գերձայնային հետազոտություն» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020թ․ Բժիշկ մասնագետի որակավորում «Ճառագային ախտորոշում», մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2013-2020թթ․ Բժիշկ մանկաբարձ-գինեկոլոգ, «Գրիգոր Նարեկացի» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2017-2020թթ․ Բժիշկ սոնոգրաֆիստ, «Դիագեն +»բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2020-2022թթ․ Բժիշկ սոնոգրաֆիստ-դոպլերոգրաֆիստ, «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2017 թվականից առ այսօր՝ Բժիշկ ռադիոլոգ՝ սոնոգրաֆիստ-դոպլերոգրաֆիստ, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2021թ․ «Հոսպիտալ Մենեջմենթ» դասընթաց, Ազգային Բժշկական Պալատ, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան, Երևան, Հայաստանի հանրապետություն:

2001-2007 гг. Квалификация врача по специальности лечебное дело, Ереванский Государственный Медицинский Университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2007-2011 гг. Квалификация врача специалиста по специальности «Акушерство и гинекология», Национальный Институт Здравохранения имени С. Авдалбекяна, Ереван, Республика Армения,
2016-2017 гг. Квалификация врача-специалиста по специальности «Ультразвуковая диагностика», «Ультразвуковая диагностика в акушерстве и гинекологии», Ереванский Государственный Медицинский Университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2017 г. Квалификация врача специалиста по специальности «Ультразвуковая диагностика суставов», Национальный Институт Здравохранения имени С. Авдалбекяна, Ереван, Республика Армения,
2020 г. Квалификация врача специалиста по специальности «Ультразвуковая диагностика сосудов», Ереванский Государственный Медицинский Университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2020 г. Квалификация врача специалиста по специальности «Радиологическая диагностика», Ереванский Государственный Медицинский Университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения.
2013-2020 гг. Врач акушер-гинеколог, медицинский центр «Григор Нарекаци», Ереван, Республика Армения,
2017-2020 гг. Врач сонографист, медицинский центр «Диаген +», Ереван, Республика Армения,
2020-2022 гг. Врач радиолог медицинский центр «Эребуни», Ереван, Республика Армения,
С 2017 г. по сей день врач радиолог: Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения.
2021 г. Прошла курс обучения «Менеджмент в медицине», Армянский Государсвенный Экономический Университет, «Национальная медицинская палата», Ереван, Республика Армения.