icon Աշխատանքային փորձը 16 տարի
2005-2011թթ. Բժշկի որակավորում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2011-2014թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Նյարդավիրաբուժություն» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն
2015թ․ սեպտեմբերի 13-19 Նյարդավիրաբուժական սեմինար - գլխուղեղ, Զալցբուրգ, Ավստրիա։
2015թ.  11 Նոյեմբեր-10 Դեկտեմբեր Գանգուղեղային վնասվածքների կանխարգելման և բուժման տեխնոլոգիայի սեմինար զարգացող երկրների համար, Պեկին, Չինաստան։
2019թ. 1 Հոկտեմբեր- 31 Դեկտեմբեր - Մեծահասակների նյարդավիրաբուժություն, Նյարդավիրաբույժների համաշխարհային ասոցիացիայի կրթաթոշակային ծրագիր, Տյուբինգեն, Գերմանիա։
2021թ. Սեպտեմբերի 12-18  Նյարդավիրաբուժական սեմինար – ողնաշար, Զալցբուրգ, Ավստրիա։
2023թ. 5 Ապրիլի- 29 Հունիսի - Նեյրոէնդեվասկուլյար ուսուցողական ծրագիր, Նյարդավիրաբույների համաշխարհային ասոցիացիայի կրթաթոշակային ծրագիր, Հյոգո, Ճապոնիա։
2014 Սեպտեմբեր- 2024 Փետրվար Ընդհանուր և էնդովասկուլյար նյարդավիրաբույժ, «Նյարդավիրաբուժական  բաժանմունք», ԵՊԲՀ «Հերացի» ՀՀ։  Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
2015 Դեկտեմբեր 28 -2017   Դեկտեմբեր 28 -   Պարտադիր զինվորական ծառայություն՝ որպես նյարդավիրաբույժ, Բուժծառայության ավագ լեյտենանտ, Ստեփանակերտ, ԼՂՀ։
2020թ․ Փետրվար առ այսօր – կաթվածի թիմում՝ որպես էնդովասկուլյար նյարդավիրաբույժ։ <<Աստղիկ>> ԲԿ։ Երևան, Հայաստան։
2021թ․ Փետրվար առ այսօր - կաթվածի թիմում՝ որպես էնդովասկուլյար նյարդավիրաբույժ, <<Էրեբունի>> ԲԿ, Երևան, Հայաստան։
2023թ․ Փետրվար  առ այսօր - կաթվածի թիմում՝ որպես էնդովասկուլյար նյարդավիրաբույժ, <<Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ >> ԲԿ, Երևան, Հայաստան։
2023թ․ Փետրվար  առ այսօր – որպես ընդհանուր նյարդավիրաբույժ, Անոթային և էնդովասկուլյար նյարդավիրաբուժության ծառայությունում, <<Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ>> ԲԿ, Երևան, Հայաստան։
2013թ․ Սեպտեմբերի 18-19  - Կաթվածի բուժում սեմինար, ԵՊԲՀ, Երևան, Հայաստան։
2014թ․ Հունիսի 6-8 - Կաթվածի ամառային դպրոց, Ծաղկաձոր, Հայաստան։
2015թ․ սեպտեմբերի 8-12 Նյարդավիրաբույժների համաշխարհային ասոցիացիայի 15-րդ հանդիպում, Հռոմ, Իտալիա․
2015թ․Հոկտեմբերի 8-10 -  9-րդ Սև ծովյան Նյարդավիրաբուժական կոնգրես, Երևան, Հայաստան։
2018թ․ Մայիսի  16-17 Գլխուղեղի տարբեր պաթոլոգիաների էնդովասկուլյար բուժում – սեմինար, Նովոսիբիրսկ, Ռուսաստան։
2018թ․ Մայիսի 18-19  Էնդովասկուլյար նյարդավիրաբուժության միջազգային կուրս, Նովոսիբիրսկ, Ռուսաստան
2019թ․ Ապրիլի  25-26  -  Neva կատարելագործման դասընթաց։ Բարսելոնա, Իսպանիա։
2019թ․ Օգոստոսի 27-29 - Ինտերվենցիոն նեյրոռադիոլոգիայի կատարելագործման դասընթաց։ Մոնպելյե, Ֆրանսիա։
2018 թվականից Հայաստանի նյարդավիրաբույժների ասոցիացիայի անդամ։
2018թ․  Սեպտեմբերի 28-30  - <<Գլխուղեղ 2018>> կոնֆերանս, Երևան, Հայաստան։
2018թ․ Դեկտեմբերի 7-8  - <<Ցավի ակադեմիա>>, Երևան, Հայաստան։
2022թ․ Ապրիլի 12-13 Էնդովասկուլյար կուրս,  Վիլնյուս, Լիտվա։
2022թ.  Հունիսի  23-25  Կաթվածի սեմինար, Ստամբուլ, Թուրքիա։
2023 թվականիից Նյարդավիրաբույժների եվրոպական ասոցիացիայի անդամ։
Հրապարակումների ցանկ.
«Սուբարախնոիդալ արյունահոսության սուր փուլում բազմակի անևրիզմայի միաժամանակյա էնդովասկուլյար բուժում. դեպքերի շարք»; Վ.Ալեքսանյան, Ռ.Ֆանարջյան, Տ.Խաչատրյան, Ի.Գաբրիելյան; Նյարդավիրաբուժական ընկերությունների համաշխարհային ֆեդերացիայի 15-րդ միջանկյալ հանդիպում, սեպտեմբերի 08 - 12, 2015թ., Հռոմ, Իտալիա:
Բարեկիրթ, մասնագիտական կարողություններով հարուստ, հոգատար անձնավորություն։ Անչափ շնորհակալ եմ սրտացավության և մասնագիտական հմուտ մոտեցման համար։ 08.09.2025
Armenuhi Grigoryan
Շնորհակալություն եմ ուզում հայտնել բժիշկ Վահագ Ալեքսանյանին, ոչ միայն որպես պրոֆ մասնագետ այլ նաև մարդկային վեհ վերաբերմունքի և անգնահատելի հարգալից մոտեցման համար։ Աստված օրհնի Ձեզ, հիանալի Մարդ։ 21.02.2026

icon Опыт работы: 16 год
2005 сентябрь – 2011 август Ереванский государственный медицинский университет, лечебный факультет, Ереван, Армения
2011 сентябрь – 2014 сентябрь Резидентура по нейрохирургии, Университетская клиника N1 «Гераци» Ереванского государственного медицинского университета, Ереван, Армения
2015 (13-19 сентября) Зальцбургский семинар Вайля Корнелла по нейрохирургии, Зальцбург, Австрия
2015 (11 ноября – 10 декабря) 2015 Семинар по технологии профилактики и лечения                               Черепно-мозговых травм для развивающихся стран», Пекин, Китай
2019 (1 октября – 31 декабря) - Член Всемирной федерации нейрохирургических обществ (WFNS) - Стипендия по нейрохирургии взрослых на кафедре нейрохирургии, Тюбингенский университет, Германия
2021 г. (12-18 сентября) - Семинар Открытого Медицинского Института (ОМИ) «Нейрохирургия (позвоночник)».
2023 г. (5 апреля – 29 июня) – Член Всемирной федерации нейрохирургических обществ (WFNS) – Программа нейроэндоваскулярного обучения – Кафедра нейрохирургии, Медицинский университет Хиого, Япония.
Сентябрь 2014 г. – февраль 2024 г. Университетская клиника нейрохирургии и комплексного инсультного центра, Университетская клиника N1 «Гераци» Ереванского государственного медицинского университета, ул. Абовяна 60, 0025, Ереван, Армения
2015 декабрь - 2017 декабрь Служба в армии в должности военного врача.
2020 февраль – по настоящее время: Медицинский центр Астхик по специальности эндоваскулярный нейрохирург, ул. Даниэля Варужана 28/1, 0032, Ереван, Армения
2021 февраль – по настоящее время: Медицинский центр Эребуни по специальности эндоваскулярный нейрохирург, ул. Титоградяна 14, 0087, Ереван, Армения.
2023 февраль. - до настоящего времени: Медицинский центр Святого Григория Просветителя по специальности эндоваскулярный нейрохирург. 0056 . ул. Гюрджяна 10, Ереван
2024 февраль – по настоящее время Медицинский центр Святого Григория Просветителя, служба сосудистой и эндоваскулярной нейрохирургии, в качестве общего и эндоваскулярного нейрохирурга. 0056 . ул. Гюрджяна 10, Ереван
2013 г. (18-19 сентября) Лечение инсульта в ЕГМУ, Ереван, Армения.
2014 (6-8 июня) Летняя школа по инсульту для молодых неврологов, Цахкадзор, Армения
2015 (8-10 октября) 9-й Черноморский нейрохирургический конгресс, Ереван, Армения.
2015 (8-12 сентября) 15-е промежуточное собрание Всемирной федерации нейрохирургических обществ, Рим, Италия
2018 г. – Член Ассоциации нейрохирургов Армении.
2018 (28-30 сентября) Мозг 2018, Ереван, Армения
2018 (7-8 декабря) Академия боли, Ереван, Армения
2018 (16-17 мая) Образовательный курс «Эндоваскулярное лечение различных патологий головного мозга» Новосибирск, Россия
2018 (18-19 мая) 3-й Международный курс по эндоваскулярной нейрохирургии, Новосибирск, Россия
2019 (25-26 апреля)  NeVa мастер класс, Барселона, Испания
2019 (27-29 августа) Семинар по интервенционной нейрорадиологии, Монпелье, Франция
2022 (12-13 апреля) – Семинар Microvention, Республиканская Вильнюсская университетская больница, Вильнюс, Литва
2022 (23-25 июня) – iCure Stroke 2022, Стамбул, Турция
2023 г. – член Европейской ассоциации нейрохирургических обществ .
Список публикаций
1. «Одновременное эндоваскулярное лечение множественных аневризм в острой фазе субарахноидального кровоизлияния: серия случаев»; В. Алексанян, Р. Фанарджян, Т. Хачатрян, И. Габриелян; 15-е промежуточное собрание Всемирной федерации нейрохирургических обществ, 8–12 сентября 2015 г., Рим, Италия.