Էնդոսկոպիկ ծառայության ղեկավար
1988-1994թթ Բուժական ֆակուլտետում «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
1994-1997թթ. Կլինիկական օրդինատուրա «Ընդհանուր վիրաբուժություն» մասնագիտությամբ, Առողջապահության Ազգային Ինստիտուտ, «Ընդհանուր և կրծքային վիրաբուժության» ամբիոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2002թ. Բժշկի որակավորում, «Գաստրոսկոպիա» մասնագիտությամբ, Առողջապահության Ազգային Ինստիտուտ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։
1994-1997թթ. Բժիշկ-օրդինատոր ընդհանուր վիրաբուժության բաժանմունքում, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
1997-2006թթ. Ընդհանուր վիրաբույժ ընդհանուր վիրաբուժության բաժանմունքում, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2006 թվականից առ այսօր՝ բժիշկ-էնդոսկոպիստ ախտորոշիչ բաժանմունքում, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն։

Руководитель эндоскопической службы
1988-1994гг. Лечебный факультет, специальность “лечебное дело”, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
1994-1997гг. Клиническая ординатура по специальности “общая хирургия”, кафедра “Общей и грудной хирургии”, Национальный Институт Здравоохранения, Ереван, Республика Армения,
2002г. Квалификация врача-специалиста по специальности «Гастроскопия», Национальный Институт Здравоохранения, Ереван, Республика Армения․
1994-1997 гг. врач ординатор в отделении общей хирургии, медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения,
1997-2006гг. общий хирург в отделении общей хирургии, медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения,
С 2006 года по сегодняшний день: врач-эндоскопист в  «Диагностическом отделени», Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения.