2010-2013թթ․ Դեղագործի որակավորում դեղագործություն մասնագիտությամբ, «Հայբուսակ» համալսարանի բազային քոլեջ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2013-2017թթ․ Բժշկագիտության բակալավրի աստիճան «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2017-2019թթ․ Բժշկագիտության մագիստրոսի աստիճան «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2019-2022թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Սրտաբանություն» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
01.11.2022 - 01.03.2023թ.՝ Վերապատրաստում «Էխոսրտագրություն» թեմայով, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:
2021-2022թթ․ Բժիշկ, «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի «Շտապբուժօգնություն» ՓԲԸ,  Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2021-2022թթ. Բժիշկ, ՀՀ առողջապահության նախարարության «Շտապբուժօգնություն» ՓԲԸ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022 թվականից առ այսօր, Բժիշկ-սրտաբան, «Սրտաբանական բաժանմունք», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:

2010-2013гг․  Квалификация фармацевта по специальности фармация, Базовый колледж Ереванского университета «Айбусак», Ереван, Республика Армения,
2013-2017 гг․ Степень бакалавра, Квалификация врача по специальности «Лечебное делo», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2017-2019  гг. ․ Степень магистра, Квалификация врача по специальности «Лечебное дело», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2019-2022 гг. Квалификация врача-специалиста по специальности «Кардиология», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
01.11.2022г․-01.03.2023 г.: Курс повышения квалификации по теме «Эхокардиография», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения.
2021-2022 гг. Дежурный врач  ЗАО «Скорая помощь» , Министерство здравоохранения, Ереван, Республика Армения,
2021-2022 гг. Дежурный врач ЗАО «Скорая помощь», Медицинский центр «Эребуни», Ереван, Республика Армения,
С 2022 года по сегодняшний день: Врач-кардиолог, Отделение «Kардиологии», Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения.