icon Աշխատանքային փորձը 6 տարի
2013-2017թթ․ Բժշկագիտության բակալավրի աստիճան «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2017-2019թթ․ Բժշկագիտության մագիստրոսի աստիճան «Բուժական գործ» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2019-2022թթ. Բժիշկ-մասնագետի որակավորում «Սրտաբանություն» մասնագիտությամբ, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
03.04.2023թ․-03.10.2023թ. Վերապատրաստում «Էխոսրտագրություն» թեմայով, Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:
2021-2022թթ. Բժիշկ, ՀՀ առողջապահության նախարարության «Շտապբուժօգնություն» ՓԲԸ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2021-2023թթ․ Բժիշկ, Երևանի քաղաքապետարանի «Շտապբուժօգնություն» ՓԲԸ, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն,
2022 թվականից առ այսօր, Բժիշկ-սրտաբան, «Սրտաբանական բաժանմունք», «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, Երևան, Հայաստանի Հանրապետություն:

2013-2017 гг․ Степень бакалавра, Квалификация врача по специальности лечебное делo, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2017-2019 гг. Степень магистра, Квалификация врача по специальности лечебное дело, Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
2019-2022 гг. Квалификация врача-специалиста по специальности «Кардиология», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения,
03.04.2023г․-03.10.2023 г.: Курс повышения квалификации по теме «Эхокардиография», Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци, Ереван, Республика Армения.
2021-2022 гг. Дежурный врач ЗАО «Скорая помощь», Министерство здравоохранения, Ереван, Республика Армения,
2021-2023 гг. Дежурный врач ЗАО «Скорая помощь», Мэрия Еревана, Ереван, Республика Армения,
С 2022 года по сегодняшний день: Врач-кардиолог, Отделение «Kардиологии», Медицинский центр «Святой Григорий Просветитель», Ереван, Республика Армения.